Koronavírus - Országszerte fertőtlenítenek és védőmaszkokat osztanak az önkormányzatok
Országszerte folyamatosan fertőtlenítik a közterületeket - emberre és állatra veszélytelen oldattal - az önkormányzatok a koronavírus-járvány miatt.
Több településen védőmaszkokat osztanak az ott élőknek vagy dolgozóknak, a Semmelweis Egyetem bőrgyógyászati szakembereitől pedig mostantól egy applikáció segítségével személyes konzultáció nélkül lehet segítséget kérni.
Székesfehérváron folyamatosan takarítják és fertőtlenítik a közterületeket és a kiemelt forgalmú létesítményeket, fokozottan figyelnek az élelmiszerpiac folyamatos és fertőtlenítő takarítására is - közölte az önkormányzat. A közterületeket éjszaka fertőtlenítik.
Pest megyében Érden és Vecsésen ugyancsak rendszeresen fertőtlenítik a város közterületeit és utcabútorait, Budaörsön ezt a társasházakra is elrendelték.
Balassagyarmaton pénteken kezdik meg a közterületeken a permetezéses fertőtlenítést - közölte Csach Gábor, a Nógrád megyei város polgármestere.
Egerben a korábbi próbaüzem után szintén a napokban kezdődik meg a város fertőtlenítése. Minczér Gábor alpolgármester csütörtökön sajtótájékoztatón közölte, elsősorban a forgalmas köztereken, a gyógyszertáraknál, áruházaknál fertőtlenítik majd a járdákat és a közutakat. Az erre felkért vállalkozó tájékoztatása szerint a várost több fázisban fogják fertőtleníteni, általában a kevésbé forgalmas délutáni, esti órákban. Környezetbarát, lúgos anyaggal dolgoznak, hogy megóvják a fákat, cserjéket és köztéri bútorokat.
Szekszárdon folyamatos a közterületek fertőtlenítése - közölte a polgármesteri hivatal az MTI-vel. Pakson az önkormányzat tájékoztatása szerint március 24-én kezdődött az intézmények fertőtlenítése hidegfüstgenerátor segítségével; Tamásiban ózongenerátorral fertőtlenítették a városi rendelőintézetet.
Folyamatosan fertőtlenítenek Dombóváron, Dunaújvárosban, Gyulán, Kisvárdán és Újfehértón is, az utóbbi településen az önkormányzati önkéntes tűzoltók tűzoltóautóból permetezik a település utcáit. Sümegen a járvány terjedésének lassítása érdekében eltávolítottak néhány közterületi padot. Veszprém vásárcsarnokában óránként fertőtlenítik a nyitva tartó üzletek ajtókilincseit.
Várpalotán a társasházak lépcsőházainak fertőtlenítésében is segít az önkormányzat. Talabér Márta polgármester elmondta, a közös képviselőket kérték meg a munka megszervezésére, a város tisztítószerekkel, takarítógépekkel és önkéntesek kiközvetítésével járul hozzá. A fertőtlenítő- és tisztítószerekből az egészségügyi és szociális szférában dolgozóknak is juttat az önkormányzat, emellett több mint 20 ezer maszkot osztottak ki helyi lakosoknak.
Szolnok polgármestere, Szalay Ferenc a Facebook-oldalán videoüzenetében elmondta: az ingyenes maszkok osztása folyamatos a városban, minden háztartásban legfeljebb kettőt lehet igényelni térítésmentesen. Hozzátette: napi 1500-2000 maszkot tudnak legyártatni, ez azt jelenti, hogy minden regisztrálónak jut majd arcmaszk. Kitért arra, hogy a gondozók, ápolók bent maradnak az idősotthonokban, hogy véletlenül se fertőzzék meg az ott lakókat. Csütörtöktől pedig az egészségügyi dolgozók térítésmentesen utazhatnak az autóbuszokon, ahol a munkahelyük által kiállított igazolást kell felmutatniuk.
A mintegy 2400 lakosú Jánoshidán minden lakos és ott dolgozó ingyen kapott maszkot, valamint a Jászberényi Szent Erzsébet Kórháznak, a jászboldogházi mentőknek, a háziorvosi ügyeleteknek is adtak térítésmentesen maszkokat - közölte Eszes Béla polgármester. A Jászság többi önkormányzatának is biztosított Jánoshida ingyenesen szájmaszkokat: az ötezer lakos alattiaknak 50-et, az e fölöttieknek 100-at, Jászberénynek pedig 200-at. További három jászsági település - Alattyán, Jászalsószentgyörgy és Jászfelsőszentgyörgy - is bekapcsolódott a gyártásba. Eddig csaknem tízezer maszkot gyártottak, ennek nagyobb részét szétosztották a Jászságban.
Miskolcon a kommunális és szelektív hulladékgyűjtő edények szabályszerű használatára hívta fel a helyieket csütörtökön az önkormányzat. Azt kérték, a potenciálisan fertőző hulladékot - papírzsebkendő, szájmaszk, gumikesztyű, ételmaradék - zárt csomagolásban helyezzék a gyűjtőedényekbe, és rendszeresen mossák ki, fertőtlenítsék a kukákat.
Az egészségügyi dolgozók Gyulán és Orosházán - utóbbi városban a szociális szférában dolgozók is - ingyen használhatják a helyi közösségi közlekedést április 6-ától a veszélyhelyzet megszüntetését követő hónap utolsó napjáig.
A kecskeméti megyei oktatókórház megkezdte a felkészülést a koronavírus-fertőzéssel érintett betegek fogadására, izolálására, ellátására a Nyíri úton található "A" épület egyes lezárható, izolálható részén - közölte csütörtökön az intézmény a honlapján. A telephely bejáratainál felállított sátrakban az intézménybe belépők, dolgozók és betegek egyaránt egészségügyi szűrésen esnek át.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat saját fertőtlenítőszert állít elő, miután nem sikerült beszereznie az intézményei biztonságos működtetéséhez szükséges mennyiséget. Az egészségügyi világszervezet és a Nemzetközi Gyógyszerész Szövetség ajánlása alapján, gyógyszerészek felügyeletével készülő szert kizárólag a szervezet intézményeiben használják fel.
A Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikája megkezdte az ingyenes teledermatológiai ellátást. A páciensek a "MedInnoScan" nevű applikáción keresztül, személyes konzultáció nélkül kérhetnek segítséget a szakorvosoktól. Az alkalmazás segítségével a páciensek képet készíthetnek a bőrtünetükről, ezt szöveges megjegyzéssel kiegészítve, TAJ-számuk megadása után továbbíthatják a klinika szakorvosainak. A diagnózist néhány órán, de legkésőbb három napon belül e-mailben megkapják. Ezáltal csak akkor kell megjelenniük a bőrgyógyászati rendelésen, ha a személyes jelenlétük feltétlenül szükséges.
hírek innen, onnan
Nyertes Zsuzsa már nagymama – de még rúdtáncolni is megtanult
Nyertes Zsuzsa, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett színművész, Nyertes Zsuzsa volt a Duna Családi kör című...
"Ön meztelen" - Az öltözéke miatt nem engedték fel a repülőre a fiatal influenszert, de a társaság mást mond
Heves vitát robbantott ki a közösségi médiában egy 24 éves német fitneszinfluenszer, akit a Lufthansa személyzete a beszállókapunál...
Meglepő helyen találkozhatsz 25 királyunkkal – az óriásbábok a székesfehérvári Fűtőerőműben látogathatók évközben
A 25 impozáns figura nemsokára újra birtokba veszi a belvárost, de az ünnepi események között is várják a látogatókat a város egyik...
Mráz Ágoston egyedüli tulajdonos és vezető lett a Nézőpontban
A volt ügyvezető, Boros Bánk Levente posztját is átvette.
Orbitális bejelentést tett a TV2, visszatér az ország egyik kedvenc műsora
Rengeteg sikerműsort láthatunk a TV2-n.
Rövid határidőt szabott a legfőbb ügyészi megszólalásra a kormányfő
Az aranykonvoj ügyében vár magyarázatot Nagy Gábor Bálinttól.
Netanjahu: nem vonulunk ki Libanonból
Netanjahu kijelentette: amíg ő Izrael miniszterelnöke, az izraeli hadsereg nem vonul ki Dél-Libanonból. A Netanjahu: nem vonulunk ki...
Korlátozzák az Airbnb-szálláshelyeket a Józsefvárosban is
Elfogadta a rövid távú szálláshelyek szabályozási koncepcióját a VIII. kerületi önkormányzat képviselő-testülete csütörtökön,...
Túlhordott terhesség
A túlhordott terhesség a kismamát könnyen fáradttá és idegessé teszi. Az alábbiakban megtudhatja, mi okozza a túlhordást, és mit jelent...
Túl nagy egó? Nem feltétlen ez alapján ismerhető fel a nárcisztikus személyiségzavar
A hétköznapi nyelvben gyakran aggatjuk a „nárcisztikus” jelzőt azokra az ismerőseinkre, akik szeretnek a középpontban lenni, sokat...
Magyar Péter példátlan eseményre figyelmeztetett, összehangolják a védelmet
Magyar Péter miniszterelnök közölte, ő maga fogja ellátni a védelmi tevékenység vezetését.
Magyar Péter ultimátumot adott a legfőbb ügyésznek az aranykonvojügyben
Nagy Gábor Bálint csütörtök délután 3-ig kapott időt arra, hogy tisztázza a szerepét az ukrán pénzszállítók elleni akció miatt...
Sport
Örömünnep készül a Liverpool FC-nél, megegyeztek a világklasszissal
A PSG kiszállt a versenyből.
Mourinho rábólintott: a Real Madrid eladja sztárját a Liverpoolnak
Nem kell a portugál vezetőedzőnek.
Brazília kivégezte a bulit? Vinícius góljai a kiesés szélére sodorták Skóciát
Marokkó eközben hátrányból fordítva verte Haitit.
Egyszerre három játékost tett ki a Ferencváros a keretből
Szinte biztosan távoznak.
A legnagyobb sztárját is feláldozná a Real Madrid, hogy megszerezze Michael Olisét
Ha valami csoda folytán megszerzik a Bayern München klasszisát, akkor Vinícius Júniornak mennie kell.
Jöhet a vb-meccs, amit egyik csapat sem akar megnyerni
Nagyon furcsa helyzet állhat elő az argentinok csoportjában.
A foci-vb legőrültebb napja jön, több csapat sorsa is eldőlhet
A továbbjutási harc még szorosabbá vált a foci-vb-n. A csoportkör utolsó fordulója egyszerre hat mérkőzéssel és komoly tétekkel indul.
Mexikó kegyetlenül beárazta a cseheket; Dél-Afrika történelmet írt a koreaiak ellen
A vb-ikon Guillermo Ochoa kapott gól nélkül hozta le pályafutása vélhetően utolsó mérkőzését.
Nemet mondott az FC Barcelonának a világ egyik legjobb támadója
Marad, ahol van.
ZTE: Megvan, hol folytatja karrierjét a távozó vezetőedző - itt a bejelentés
A ZTE hivatalos oldalán jelentette be, hogy távozott a második csapat vezetőedzői posztjáról Gonzalo Escudero.
Eldőlt Dzsudzsák Balázs sorsa a Debrecennél
Bejelentést tett a DVSC.
Bulvár
Lázár János visszavonul, nem kér Orbán székéből, és megmondta a véleményét Magyar Péter tervéről is
Lázár János váratlanul arról beszélt, hogy akár egy éven belül visszavonul a politikától, miközben élesen bírálta a Magyar Péter által felvetett, 12 éves parlamenti mandátumkorlát tervét, amely szerinte a Fide
Magyar Péter felmentette Czunyiné Bertalan Juditot
Azonnali hatállyal.
Toroczkai László kitálalt, ezért nevezte bohócnak Magyar Pétert
Elszabadultak az indulatok a parlamentben: a Magyar Péter és Toroczkai László közötti vita személyeskedésbe fordult.
„Nagyon más emberek vagyunk” - Lékai-Kiss Ramóna nem titkolja tovább, ezt gondolja valójában Ördög Nóráról
Őszintén elmondta a véleményét Lékai-Kiss Ramóna.
Nincs tovább: pénteken megszűnik a médiahálózat, minden dolgozót kirúgtak
Végleg lekapcsolják az egykor kormánypárti influenszergyárat.
„Most kezd dőlni a dominó” – a volt fonyódi polgármester őrizetbe vétele csak a kezdet lehet
A hatóságok szerint a fonyódi városüzemeltetési céghez köthető szerződéseken keresztül százmilliós nagyságrendű közpénz vándorolhatott el gyanús körülmények között, ezért őrizetbe vették a fideszes Hidv
Megszületett a döntés – itt az újabb azonnali bejelentés a rendkívüli hőség miatt
A következő napokban várható rendkívüli hőség miatt módosítja a hétvégi kamionstop szabályait a Közlekedési és Beruházási Minisztérium.
Húgyhólyagrák: sok a tévhit
A húgyhólyagrák az ötödik leggyakoribb rákfajta Európában, hazánkban évente 3500 új megbetegedést regisztrálnak és sajnos minden évben közel 1000 beteg hal meg, főként azért, mert túl későn fedezték fel a pr
Hihetetlen árrobbanás Magyarországon: elképesztő összegekért viszik a telkeket ebben a térségben
Miközben az ingatlanpiacon a lakásárak szolgáltatják a legforróbb témát, az építési telkek piacán is jelentős átrendeződés zajlik.
Azonnali közleményt adott ki Ukrajna – indulnak a megelőző csapások az orosz hadi infrastruktúra ellen
Ukrajna megelőző támadásokat indít az orosz háborús infrastruktúra ellen, az energialétesítmények is célkeresztben vannak.
Magyar Péter egyetlen mondattal reagált Török Gábor kritikájára
A politikai elemző arról írt, miként látja Sulyok Tamás államfő eltávolításáról szóló alkotmánymódosítást.
Évente 200 ezer forint: erre lesz jó a nyugdíjas Szép-kártya
A tervek szerint élelmiszerre, gyógyszerre, egészségmegőrzésre és pihenésre is használható lesz a nyugdíjasok számára bevezetésre kerülő Szép-kártya. Használata várhatóan némileg eltér a megszokott Szép-ká
blogmorzsák
„Dadi (Kuncz Aladár) szomorú levelét felolvastam nekik”
Kuncz Aladár 1931. június 24-én hunyt el; ennek emlékére közöljük Laczkó Géza naplójának részleteit.
Mindenáron jó illat?
A túlzásba vitt intimhigiénia többet árt.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Négy emeletes toronnyal is megújult a tatabányai könyvtár
- A tatabányaiak dönthetnek a különböző városi elismerések kiosztásáról
- Ideiglenes erdőlátogatási tilalmat rendeltek el Tatabányán és környékén
- A sportban is összefogtak a tatabányai leukémiás Horváth Márkért
- Figyelem! Látogatási tilalom a Szent Borbála Kórházban!
- Tatabányát is érintő menetrend változások lesznek a MÁV-nál
- Az M1-es autópályán augusztusig nehezebb lesz közlekedni felújítás miatt
- Ezért lesz hónapokig dugó Tatabányán
- Elindultak az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán a teljes körű felújítási munkák


