Ezt olvasta már?


Koronavírus - Piacok, boltok látogatását szabályozzák több helyen

A koronavírus-járvány elleni védekezés jegyében országszerte több városban szabályozzák a piacok működését az idősek védelmében, és a húsvéti időszakra meghozott szigorítások közül is érvényben marad néhány.

Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere határozatlan időre meghosszabbította a húsvéti hétvégén érvényben lévő parkolási korlátozásokat a városban - közölte a városháza sajtószolgálata az MTI-vel. Gépjárművel továbbra sem lehet megállni Sóstógyógyfürdőn, a Nyíregyházi Állatpark előtti parkolóban, a Blaha Lujza sétányon lévő, a Krúdy Vigadó előtti, a pavilonsornál, a parkfürdőnél és a fürdőháznál lévő területeken, valamint a város belső részén a Bujtosi városliget parkolójában. Emellett ezeken a helyszíneken továbbra is tilos zöldfelületen történő parkolás, ennek betartását a közterület-felügyelet ellenőrzi.

Csütörtöktől változnak a városi piacok látogathatósági feltételei is, a piaccsarnokot, a Tokaji úti nagybani zöldség-gyümölcs piacot, a jósavárosi és az örökösföldi piacokat a 65 év felettiek csak 10 és 12 óra között látogathatják - olvasható a közleményben.

Szolnokon keddtől a veszélyhelyzet végéig reggel 8 és 10 óra között látogathatják a piacokat a 65 évnél idősebbek. A szabályozás betartását szigorúan ellenőrzik a bejáratoknál. A rendőrök drónokkal figyelik a kijárási korlátozás betartását, szabálysértés esetén a járőrök a helyszínre mennek. A szolnoki idősotthonokban április eleje óta bent laknak a gondozók, ezzel is minimálisra csökkentve a fertőzés veszélyét.

Kaposváron a polgármester kedden úgy döntött, hogy a nagypiacon 9 és 11 óra között vásárolhatnak a 65 év felettiek. Szita Károly egyúttal azt javasolta a kormánynak, hogy minden üzletben rendelje el az idősekre vonatkozó időkorlát szűkítését.

Gyulán és Békéscsabán a városvezetők a kormányrendeletben meghatározott jogkörükkel élve határozatlan ideig módosították a helyi piacok működését. A megyeszékhelyen 9 és fél 11, Gyulán 9 és 10 óra között látogathatják a 65 évnél idősebbek a piacokat.

Kiskőrösön szerdától csak azokat a vásárlókat engedik be az üzlethelyiségekbe, akik védőmaszkot viselnek. Közleményben szólította fel Domonyi László polgármester a boltosokat, hogy április 15-étől tegyék kötelezővé a védőmaszk használatát. Azt is kérte, hogy az üzletek méretének figyelembevételével határozzák meg a helyiségben tartózkodók maximális létszámát. Lehetőleg 10 négyzetméterenként egy vevővel számoljanak - olvasható a város honlapján.

Siófokon - a polgármestereknek biztosított plusz felhatalmazás megszűnésével - keddtől az utcán ismét csak ajánlott, de nem kötelező a maszk viselése. Lengyel Róbert polgármester a Facebook-oldalán arra hívta fel a figyelmet, hogy e védőeszköz az üzletekbe, hivatalokba lépéskor ugyanakkor továbbra is kötelező, az erről szóló helyi rendelet hatályban van. A városvezető kitért arra is, hogy a hajóállomás és környéke is ismét megnyílt, az átmenetileg bezárt üzletek kinyithattak.

Csurgón az önkormányzat honlapja arról adott hírt, hogy rendszeresen fertőtlenítik a város köztereit, játszótereit, parkjait köztéri elemeit.

Bátonyterenyén a múlt hét végén kezdték el a járványügyileg legveszélyesebb közterületek fertőtlenítését. A boltok, posták, egészségügyi intézmények, gyógyszertárak környékét, a buszmegállókat, aluljárókat fertőtlenítik, továbbá lepermetezik a gyalogos közlekedést segítő korlátokat, a padokat és a szeméttárolókat is. 2020-ban elengedik az építményadó befizetését a lakosság számára - közölte Nagy-Majdon József polgármester. A városvezető közösségi oldalán tudatta azt is, hogy újratervezik az idei költségvetést. A pénzügyi döntések között ismertette, hogy a polgármesteri és alpolgármesteri költségtérítést a járványhelyzet alatt a védekezésre fordítják, a képviselők és külsős bizottsági tagok tiszteletdíja - újratárgyalásig - nulla forint lesz, a városi cégek vezetői fizetésük 70 százalékát kapják a járványhelyzet végéig.

Szerdán kezdődik a Békés Megyei Központi Kórház (BMKK) gyulai tagintézményében kezelt betegek áthelyezése, a fekvőbeteg-ellátást igénylőket a békéscsabai Réthy Pál Kórházba, a BMKK másik tagintézményébe veszik fel - olvasható a kórház honlapján. A pszichiátriai fekvőbeteg-ellátás, a felvétel április 20-ig a gyulai kórház pszichiátriai osztályán marad, ezt követően a rendelőintézetben vehető igénybe az ellátás. A krónikus osztályok betegei előreláthatóan április 17-19. között kerülnek át az intézmény másik kórházi osztályára vagy szociális intézménybe.

A gyulai Pándy Kálmán Tagkórházban - a működési feltételek rögzítettsége miatt - tovább működik a sürgősségi betegellátás, a fertőző osztály, a klinikai onkológiai centrum, a koraszülött intenzív centrum, a szívkatéteres kardiológia, valamint a tüdőgyógyászat - írják.

A gyulai tagkórházban a miniszteri utasításoknak megfelelően készülnek a tömeges koronavírus-megbetegedések ellátására:csaknem 300 ágyon fogják biztosítani a lélegeztetésre szoruló betegek ellátását, ezen felül több mint ezer ágyon a fertőzött betegek gyógykezelését.

 







0
0
0

hírek innen, onnan

Nyertes Zsuzsa már nagymama – de még rúdtáncolni is megtanult

Nyertes Zsuzsa, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett színművész, Nyertes Zsuzsa volt a Duna Családi kör című...

"Ön meztelen" - Az öltözéke miatt nem engedték fel a repülőre a fiatal influenszert, de a társaság mást mond

Heves vitát robbantott ki a közösségi médiában egy 24 éves német fitneszinfluenszer, akit a Lufthansa személyzete a beszállókapunál...

Meglepő helyen találkozhatsz 25 királyunkkal – az óriásbábok a székesfehérvári Fűtőerőműben látogathatók évközben

A 25 impozáns figura nemsokára újra birtokba veszi a belvárost, de az ünnepi események között is várják a látogatókat a város egyik...

Mráz Ágoston egyedüli tulajdonos és vezető lett a Nézőpontban

A volt ügyvezető, Boros Bánk Levente posztját is átvette.

Rövid határidőt szabott a legfőbb ügyészi megszólalásra a kormányfő

Az aranykonvoj ügyében vár magyarázatot Nagy Gábor Bálinttól.

Netanjahu: nem vonulunk ki Libanonból

Netanjahu kijelentette: amíg ő Izrael miniszterelnöke, az izraeli hadsereg nem vonul ki Dél-Libanonból. A Netanjahu: nem vonulunk ki...

Korlátozzák az Airbnb-szálláshelyeket a Józsefvárosban is

Elfogadta a rövid távú szálláshelyek szabályozási koncepcióját a VIII. kerületi önkormányzat képviselő-testülete csütörtökön,...

Túlhordott terhesség

A túlhordott terhesség a kismamát könnyen fáradttá és idegessé teszi. Az alábbiakban megtudhatja, mi okozza a túlhordást, és mit jelent...

Túl nagy egó? Nem feltétlen ez alapján ismerhető fel a nárcisztikus személyiségzavar

A hétköznapi nyelvben gyakran aggatjuk a „nárcisztikus” jelzőt azokra az ismerőseinkre, akik szeretnek a középpontban lenni, sokat...

Magyar Péter példátlan eseményre figyelmeztetett, összehangolják a védelmet

Magyar Péter miniszterelnök közölte, ő maga fogja ellátni a védelmi tevékenység vezetését.

Magyar Péter ultimátumot adott a legfőbb ügyésznek az aranykonvojügyben

Nagy Gábor Bálint csütörtök délután 3-ig kapott időt arra, hogy tisztázza a szerepét az ukrán pénzszállítók elleni akció miatt...

0

Sport

A legnagyobb sztárját is feláldozná a Real Madrid, hogy megszerezze Michael Olisét

Ha valami csoda folytán megszerzik a Bayern München klasszisát, akkor Vinícius Júniornak mennie kell.

Jöhet a vb-meccs, amit egyik csapat sem akar megnyerni

Nagyon furcsa helyzet állhat elő az argentinok csoportjában.

A foci-vb legőrültebb napja jön, több csapat sorsa is eldőlhet

A továbbjutási harc még szorosabbá vált a foci-vb-n. A csoportkör utolsó fordulója egyszerre hat mérkőzéssel és komoly tétekkel indul.

Mexikó kegyetlenül beárazta a cseheket; Dél-Afrika történelmet írt a koreaiak ellen

A vb-ikon Guillermo Ochoa kapott gól nélkül hozta le pályafutása vélhetően utolsó mérkőzését.

ZTE: Megvan, hol folytatja karrierjét a távozó vezetőedző - itt a bejelentés

A ZTE hivatalos oldalán jelentette be, hogy távozott a második csapat vezetőedzői posztjáról Gonzalo Escudero.

0
0

Bulvár

Lázár János visszavonul, nem kér Orbán székéből, és megmondta a véleményét Magyar Péter tervéről is

Lázár János váratlanul arról beszélt, hogy akár egy éven belül visszavonul a politikától, miközben élesen bírálta a Magyar Péter által felvetett, 12 éves parlamenti mandátumkorlát tervét, amely szerinte a Fide

Toroczkai László kitálalt, ezért nevezte bohócnak Magyar Pétert

Elszabadultak az indulatok a parlamentben: a Magyar Péter és Toroczkai László közötti vita személyeskedésbe fordult.

Nincs tovább: pénteken megszűnik a médiahálózat, minden dolgozót kirúgtak

Végleg lekapcsolják az egykor kormánypárti influenszergyárat.

„Most kezd dőlni a dominó” – a volt fonyódi polgármester őrizetbe vétele csak a kezdet lehet

A hatóságok szerint a fonyódi városüzemeltetési céghez köthető szerződéseken keresztül százmilliós nagyságrendű közpénz vándorolhatott el gyanús körülmények között, ezért őrizetbe vették a fideszes Hidv

Megszületett a döntés – itt az újabb azonnali bejelentés a rendkívüli hőség miatt

A következő napokban várható rendkívüli hőség miatt módosítja a hétvégi kamionstop szabályait a Közlekedési és Beruházási Minisztérium.

Húgyhólyagrák: sok a tévhit

A húgyhólyagrák az ötödik leggyakoribb rákfajta Európában, hazánkban évente 3500 új megbetegedést regisztrálnak és sajnos minden évben közel 1000 beteg hal meg, főként azért, mert túl későn fedezték fel a pr

Hihetetlen árrobbanás Magyarországon: elképesztő összegekért viszik a telkeket ebben a térségben

Miközben az ingatlanpiacon a lakásárak szolgáltatják a legforróbb témát, az építési telkek piacán is jelentős átrendeződés zajlik.

Azonnali közleményt adott ki Ukrajna – indulnak a megelőző csapások az orosz hadi infrastruktúra ellen

Ukrajna megelőző támadásokat indít az orosz háborús infrastruktúra ellen, az energialétesítmények is célkeresztben vannak.

Magyar Péter egyetlen mondattal reagált Török Gábor kritikájára

A politikai elemző arról írt, miként látja Sulyok Tamás államfő eltávolításáról szóló alkotmánymódosítást.

Évente 200 ezer forint: erre lesz jó a nyugdíjas Szép-kártya

A tervek szerint élelmiszerre, gyógyszerre, egészségmegőrzésre és pihenésre is használható lesz a nyugdíjasok számára bevezetésre kerülő Szép-kártya. Használata várhatóan némileg eltér a megszokott Szép-ká

blogmorzsák

„Dadi (Kuncz Aladár) szomorú levelét felolvastam nekik”

Kuncz Aladár 1931. június 24-én hunyt el; ennek emlékére közöljük Laczkó Géza naplójának részleteit.

Mindenáron jó illat?

A túlzásba vitt intimhigiénia többet árt.

0