Ezt olvasta már?


Magyar Kupa - Másodszor hódította el a trófeát a Vidi

A MOL Vidi FC hátrányról fordítva 2-1-re legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó Magyar Kupa szombati fináléjában, melyet a Groupama Arénában rendeztek.

A kispestiek Holender Filip 11-esével szereztek vezetést az első félidőben, a hajrában aztán előbb Marko Scepovic egyenlített a 80. percben, a mérkőzést eldöntő gólt pedig Anel Hadzic lőtte a 91. percben.

A székesfehérváriak történetük során másodszor hódították el a trófeát, az első diadalukat még 2006-ban aratták.

 

Magyar Kupa, döntő:

MOL Vidi FC-Budapest Honvéd 2-1 (0-1)

-------------------------------------

Groupama Aréna, v.: Iványi

gólszerzők: Scepovic (80.), Hadzic (91.), illetve Holender (14., 11-esből)

sárga lap: Vinicius (13.), Stopira (26.), Elek (35.), Scepovic (37.), Nikolov (55.), Hadzic (92.), Kovács I. (94.), illetve Nagy G. (32.), Lovric (53.), Batik (57.), Kukoc (92.)

 

MOL Vidi FC:

------------

Kovácsik - Fiola (Kovács I., a szünetben), Juhász, Vinicius, Stopira - Pátkai (Futács, 73.), Elek (Hadzic, a szünetben) - Nikolov, Nego, Scepovic - Huszti

 

Budapest Honvéd:

----------------

Gróf - Batik, Kamber, Lovric - Mezgrani, Heffler, Gazdag (Ben-Hatira, 69.), Nagy G., Uzoma (Kukoc, 81.) - N'Gog (Danilo, 77.), Holender

 

A kispesti szurkolók a csapatok kivonulásakor piros-fekete füstbe borították a szektorukat és azzal a szöveggel fogadták kedvenceiket, hogy "kupát mindenáron". Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, mindkét csapat a biztonságos védekezésre helyezte hangsúlyt, kockázatot egyik fél sem vállalt a támadásvezetések érdekében. Az első helyzetet Holender Filip hagyta ki, aki ziccerben hat méterről nem találta el a kaput. Az OTP Bank Liga társgólkirálya másodjára már nem hibázott, az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt a jobb kapufa érintésével értékesítette. A Honvéd lendületben maradt a vezetés megszerzését követően, több veszélyes akciót vezetett a széleken, a befejezések viszont nem sikerültek. Később néhány percre beszorította riválisát a Vidi, de helyzetet nem tudott kialakítani, majd ismét a kispestiek vezettek veszélyesebb akciókat. Amíg a Honvéd szervezetten és koncentráltan, addig a Vidi kifejezetten idegesen futballozott, amit a négy begyűjtött sárga lapja is jelzett, ennek ellenére a fővárosiak nem tudták növelni előnyüket a szünetig.

Marko Nikolic, a székesfehérváriak vezetőedzője a szünetben kettős cserével próbálta felrázni együttesét, amelyen ez sem segített, továbbra sem tudott nyomást gyakorolni a Honvédra, sőt, Holender lövése csak centikkel szállt a kapu fölé. Később a Vidi mezőnyfölényt harcolt ki, Grófnak az 56. percben kellett először nagyot védenie a meccsen, amikor Nikolov lövését hárította, majd nem sokkal később előbb Hadzic, majd Stopira fejesénél még nagyobb bravúrokat mutatott be. Közben a találkozón egyre több volt a tisztátalan, kemény és helyenként durva belépő. A parázs hangulat csak fokozódott, amikor egy újabb Gróf-mentés után a Vidi egy gyorsan elvégzett szabadrúgásnak köszönhetően betalált, csakhogy Iványi nem adta meg a gólt, mivel nem adott jelt a pontrúgás elvégzésére. A játék percekig állt a székesfehérváriak reklamálása miatt, Nikolic nem volt hajlandó elhagyni a játékteret, emiatt őt a kispadról is elküldték.

Az utolsó húsz percre fordulva egyre nagyobb fölényben futballozott a Vidi, a kispestiek csupán pillanatokig birtokolták a labdát, a félpályát pedig csak elvétve lépték át. A székesfehérvári nyomás végül eredményre vezetett, egy jobb oldali szögletet követően Scepovic egyenlített. A hátralévő tíz percre a Honvéd kiszabadult a szorításból, ebben a periódusban mindkét fél eldönthette volna a meccset, ez végül a Vidinek sikerült a hosszabbításban, így másodjára hódította el a trófeát.

A fehérváriak kupamenetelésük során a bajnok Ferencvárost és a bronzérmes Debrecent is kiejtették, s most a negyedik Budapest Honvédnál is jobbnak bizonyultak.

A lefújást követően a Vidi-szurkolók percekig ünnepelték a kupagyőzelmet, de a kispesti drukkerek is éltették saját csapatukat és játékosaikat annak ellenére, hogy az utolsó pillanatban maradtak alul a döntőben. Az érmeket és a kupát Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter adta át.

"Gratulálok a csapatnak, mert egy nagyon jó szezont sikerült megkoronázni ezzel a győzelemmel. A kitűzött három célból kettőt elértünk, főtáblára jutottunk az Európa-ligában és megnyertük a kupát. A Honvédnak is gratulálok, mert az első félidőben jobb volt, aminek az lehetett az oka, hogy egy hónapja nem játszottunk igazi tétmeccset. A másodikban sikerült sebességet váltanunk, ami elégnek bizonyult. A győzelmünk kétség kívül megérdemelt, elég ha a meg nem adott gólunkra, vagy éppen Gróf minimum három óriási bravúrjára gondolunk" - mondta Marko Nikolic, a Vidi szerb trénere, aki hozzátette, a szezonban nagyjából hatvan meccset játszottak, ami biztosan rekord Magyarországon, ráadásul két hét szünet után már kezdik is majd a felkészülést.

"Az első félidőben az történt, amit szerettünk volna. Több lehetőségünk is volt a büntetőn kívül is. A második félidőben két kényszerű cserét kellett végrehajtanunk, de a beálló futballisták nem tudtak hozzátenni a játékunkhoz. A Vidi képes volt minőségi játékosokat bevinni. A gólokat figyelmetlenségből kaptuk, pedig felhívtam a figyelmet, hogy a Vidi életveszélyes a rögzített szituációkból, mégis ebből kaptuk mindkét gólt. Ennek ellenére gratulálok a csapatnak az egész éves teljesítményért, mert úgy sikerült elérni a célként kitűzött nemzetközi kupaszereplést, hogy decemberig nyolc meghatározó játékosunk távozott, így ez a kupagyőzelem csak hab lett volna a tortán" - értékelt a fővárosiak vezetőedzője, Supka Attila, aki a jövőjével kapcsolatban nem kívánt nyilatkozni.

 







0
0
0

hírek innen, onnan

Kimondták az ítéletet: Magyarország jelenleg egyetlen euróbevezetési kritériumnak sem felel meg

Bár a Tisza-kormány 2030-ra célozza az euró bevezetését, az EKB szerint Magyarország most minden fő feltételtől távol áll.

„Kétségbeesés és kudarc” - Harry és Meghan kifogytak az ötletekből, és visszakúsznak a Buckingham-palotába

Harry herceg és Meghan Markle a gyerekeikkel együtt júliusban Angliába utaznak. A királyi szakértők szerint a párnak fogytán a pénze,...

NKA-botrány: Bús Balázs és öt társa letartóztatását indítványozta az ügyészség

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség a Nemzeti Kulturális Alap körüli botrány mind a hat gyanúsítottjának letartóztatását...

Trükkös tervvel állt elő Amerika? Így áramolhat vissza hozzájuk a feloldott pénzeszközök nagy része

Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter elmondta, hogy az iráni befagyasztott vagyonokat valójában amerikai termékekre fogják fordítani –...

Spar-ügy: Orbán Viktor elveszítette a pert a Fővárosi Törvényszéken a 24 ellen

Az ítélet eltért a Kúria több hasonló ügyben hozott határozatától, a Fővárosi Törvényszék álláspontja szerint a sajtószabadság...

Rövidített útvonalon jár a 2-es metró vasárnap délelőtt

Pályakarbantartás miatt rövidített útvonalon jár a 2-es metró vasárnap délelőtt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

Megszólalt az európai hatóság: veszélyes kockázatok leselkednek a nyugdíjakra és a biztosításokra

Az Európai Biztosítás- és Foglalkoztatóinyugdíj-hatóság (Eiopa) 2026 júniusában közzétett pénzügyi stabilitási jelentése alapján...

Mostantól Kínáé a világ legerősebb szuperszámítógépe, lenyomta az összes amerikai gépet

2017 óta először fordul elő, hogy nem amerikai a világ legerősebb szuperszámítógépe. Az első helyre most egy kínai fejlesztés került.

Uránt tartott a cége telephelyén egy pécsi férfi

A sárga, porszerű anyagra egy hatósági ellenőrzés során bukkantak rá.

Sopronban is megszűnik az ingyen terjesztett propagandakiadvány

Az eddig több mint 27 ezer nyomtatott példányban megjelenő Soproni Téma hetilapnak az online felülete is megszűnik.

Búcsút inthettek a szerződéseknek a Balásy Gyula-féle Lounge-cégek – az állami rendezvényügynökség nem kért belőlük

Három, Balásy Gyula érdekeltségébe tartozó Lounge-céggel azonnali hatállyal felmondta korábban megkötött keretszerződését a a Nemzeti...

0

Sport

Szörnyű tragédia miatt utazik haza a vb-ről a francia kapitány, lecsalózták a Barcelonát Madridból - napi vb-körkép és átigazolási hírek

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a világbajnokságon, a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

További részletek derültek ki Németh Zsanett halálával kapcsolatban

Szerelmi dráma lehet a 32 éves birkózó tragédiájának hátterében.

Ronaldo betalált a vb-n, és olyat tett, amire Messi sem volt képes

Történelmet írt a portugálok legendája.

A horvátokat nem érdekli Modric ünneplése, kínzásról írnak a szomszédban

Hiába döntött rekordot Modric, a horvátok teljesen kiborultak az eredménytől.

Csokorba szedtük a foci-vb 10 legcsinosabb futballistafeleségét

A góloknak, az elemzéseknek is megvan a helye, de most nem erre koncentrálunk.

Újpest: Váratlanul leállították az új stadion engedélyezését

Legfeljebb fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának építési engedélyezési eljárását.

Azonnali kirúgás, ez lehet Cristiano Ronaldo utolsó meccse a világbajnokságon

Szakértők szerint Ronaldo egy rosszul sikerülő üzbég-meccsen nyírhatja ki karrierjét.

Totális lefejezés a kiesés után: A klubigazgató és több mint egycsapatnyi játékos is távozik a nagy múltú klubtól

A BEOL információi szerint lemondott a klubigazgató és a technikai vezető is, emellett több mint tíz játékos nem kezdte meg a felkészülést a játékosok közül.

Tuchel olyan kérdést kapott a blama után, az angolok sajtófőnöke befejezni sem engedte az újságírónak

Terítékre került (volna) a Thomas Parteynak és a hidratációs szüneteknek jutó pfujolás is.

0
0

Bulvár

Molnár Áron kikockázta a parlamenti felvételt, Juhász Hajnalka pikáns titkot oszthatott meg

Magyarország Kedvenc Reggeli Műsora ismét kitett magáért, de most túl messzire mehettek Juhász Hajnalkával.

„Ne szépítsük: ez zuhanórepülés” – Gyárfás Tamás a börtöninterjúban beszélt a Fenyő-ügy perújításáról

Gyárfás Tamás szerint új tanúk és új dokumentumok mutatnak egy irányba a Fenyő-gyilkosság ügyében – erről beszélt az Indexnek adott börtöninterjújában a kecskeméti börtönben raboskodó volt médiavállalkoz

„Köpködött, kártékony volt, és most pofátlanul visszajön tanítani” – keményen nekimentek az ELTE oktatói a volt államtitkárnak

Lapunknak a Fidesz-kormányok alatt ellenzékinek bélyegzett egyetem tanárai beszéltek arról, mivel szembesítették a tanszékre visszatérő adjunktust.

Itt a friss kormánybejelentés a Karmelitáról

A hét második felében ismét lehetőség nyílik arra, hogy az érdeklődők ellátogassanak a budai Várnegyed egyik legismertebb épületébe, a Karmelitába. A látogatási lehetőségről Vitézy Dávid közlekedési és be

„Pénzért randiztam, így tudtam elvégezni az egyetemet” – Nem mindenkinek ezek a legszebb évei

Az egyetemi évek alatt sok fiatalnak kell szembenéznie anyagi kihívásokkal. Három nő osztja meg tapasztalatait arról, hogyan vállaltak pénzért társasági találkozókat, hogy fedezzék tanulmányaikat.

Lázár: nem ördögtől való, Gulyás: elfogadhatatlan – képviselőket kérdeztünk a 12 éves mandátumkorlátozásról

A széttartó válaszokból az is kiderül, szétesőben van a kommunikációs fegyelem a tizenhat évig központi üzenetekkel operáló Fideszben.

Leállás jön az egészségügyben: orvoshoz és patikába sem tudsz menni ezen a napon

Egy teljes napig ügyeleti rendben működik majd a magyar egészségügy. Július elseje 2011 óta munkaszüneti nap Semmelweis Ignác emlékére.

6 órán át mozdulatlanul állt a nő, és bármit csinálhattak vele: sokkoló, mi történt utána

Marina Abramović kísérlete megrázta a világot, és ma, évtizedekkel később is komoly tükröt tart az emberiség elé.

Ismét lecsapott a kung-fu nyúl: a rendőrség figyelmeztetést adott ki

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében tarolt le egy biciklist egy vadnyúl. A rendőrség szerint súlyos következményei lehetnek az efféle vadbaleseteknek.

Megérkezett Vitézy Dávid fontos bejelentése szerda reggel

Mától ismét teljes hosszában közlekedhetnek a vonatok a Budapest és Pécs közötti vasútvonalon, miután befejeződött a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás. A munkálatok célja az volt, hogy megszün

51 évesen Svájcban él az RTL egykori műsorvezetőnője: mesés helyre költözött a családjával Valkó Eszter

Valkó Eszter és férje előbb Hollandiában, most pedig Svájcban telepedtek le, ide már kisfiukkal költöztek.

blogmorzsák

Nightjettel három mérnöki csodán át

A Firenze-Bécs Nightjet három világhírű, három különböző évszázadban, évtizedeken át épült pályaszakaszt érintett, melyek mind a vasútépítők teljesítményét hirdetik.

Mitől lesz emlékezetes egy regény?

Nem elsősorban a dramaturgia, az izgalmas cselekmény vagy szerethető karakterek miatt.

0