Ezt olvasta már?


Nem jön be a használt gumi a magyaroknak

A jó idő beköszöntével megindult a roham a gumiszervizekben, ahol összességében 1 millió új nyári abroncs talál majd gazdára. A kiválasztás során leginkább a teszteredmények és az ár számít a magyar autósoknak.

Nem jön be a használt gumi a magyaroknak

Szerencsére egyre többen kerülik a használt gumik vásárlását, melynek fő forrása a külföldön már újrafeldolgozásra ítélt abroncsok importjából származik.

Nagy a roham a gumisoknál, a korai nyári időjárás az autósok számára egyértelmű jelzés arra, hogy téli abroncsaikat nyárira cseréljék. Persze csak azoknak, akik rendelkeznek az évszaknak megfelelő gumival, ami a hazai autósok háromnegyedére igaz – derült ki az Automax friss felméréséből. „A megkérdezettek 72 százaléka rendelkezik téli és nyári abronccsal, 4 százalékuk pedig a minden időjárási körülmények közt használható négy évszakos gumival – ez a tábor egyébként évről évre bővül. Nagyjából minden 4. autós azonban nem rendelkezik az évszaknak megfelelő abronccsal” – mondta Nagy Tibor, az Automax ügyvezetője. A csere egyébként jó apropóként szolgál az éppen levetett abroncs alaposabb ellenőrzésére is. Ilyenkor derülhet fény az olyan rendellenes kopásmintákra is, amit az elállítódott futómű, a hibás lengéscsillapító vagy éppen a gyári értéktől eltérő guminyomás okozhat.

A tesztek és az ár számít leginkább

Ebben az időszakban nagyjából 1 millió új nyári gumi talál gazdára, a hazai autósok többsége ugyanakkor nem igazán nevezhető márkahűnek. Az Automax kutatása szerint a kiválasztásnál a legfontosabb szempont a nemzetközi teszteken elért eredmény. Ezt követi az abroncs ára, majd a márka, míg negyedikként az EU-matrica jelölései. „Az EU-matrica háttérbe szorulása érthető, hiszen az itt megadott értékek olyan meghatározó jellemzőkről nem adnak felvilágosítást, mint például a vízelvezető képesség egyenes futás, illetve kanyarodás esetén” – magyarázta Nagy Tibor.

Az Automax szakembere szerencsés trendként említi azt is, hogy évről évre csökken a használt gumit vásárlók aránya. A megkérdezettek kétharmada még soha nem vásárolt, és a jövőben sem fog használt abroncsot venni. Minden harmadik autósnak azonban volt már tapasztalata használt gumival, ám összességében ezek nem túl kedvezőek. Közülük nagyjából minden második nyilatkozott úgy, hogy nagyon megbánta, mert végül többe került, ráadásul nem is volt biztonságos. „A Magyarországon kapható olcsó használt gumik nagy többsége külföldön már újrafeldolgozásra ítélt abroncsok importjából származik, vagyis alapvetően már selejt. Használt gumi fronton az egyetlen járható út, ha magánszemélytől vásárolunk, de érdemes nagyon odafigyelni, és persze ne dőljünk be az olyan hirdetéseknek, amik 30 százalékos gumit ígérnek, mert ez alapból átverés. A legjobban akkor járunk, ha inkább az olcsó árkategóriában keresünk új, 0 km-es abroncsot” – mondta Nagy Tibor.







0
0
0

hírek innen, onnan

A tapasztalt kertészek emiatt locsolnak ritkábban, de sokkal alaposabban nyáron

Sokan azt hiszik, hogy a gyakori locsolás a legjobb a növényeknek, pedig a tapasztalt kertészek tudják: a mély öntözés a titkos fegyver!...

Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord

Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord a hét első két napján - közölte szerdán a spanyol meteorológiai...

Nagy változás jön a boltokban: hamarosan más neveken találkozhatsz a megszokott alapanyagokkal

Sokan meglepődhetnek a következő időszakban a boltok polcai előtt, ugyanis egyes alapanyagok és élelmiszerek elnevezése megváltozhat. A...

Vb 2026: A csoportgyőztes Svájc mellett Kanada is továbbjutott, még élnek a bosnyák remények - videó

I. FélidŐ Az európai együttes azonnal nekirontott ázsiai riválisának, Abunadának már az első három percben két távoli kísérletet...

Foci-vb: Hamarosan indulhat a buli Boszniában, Kanada viszont megszívta

18 éves fiú bombájával szerzett vezetést Bosznia, Svájc odavágott az egyik házigazdának. Kialakult a csoportkör meccseit elsőként...

Foci-vb: Svájc az első csoportgyőztes Kanada előtt, Bosznia valószínűleg továbbjut a harmadik helyről

A svájciak 2-1-re verték a társrendező Kanadát, aminek még a 96. percben is volt esélye a csoportelsőséghez szükséges egyenlítő...

Kiírták a pszichiátriai és addiktológiai intézet főigazgatói pályázatát

Megjelent a Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet (OPAI) főigazgatói pályázata, a tisztséget határozatlan időre...

Már nem a luxushotelekért rajonganak a turisták: most mindenki ezt akarja kipróbálni

A hagyományos hotelszobák mellett egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a kapszulahotelek, amelyek már nemcsak Ázsiában, hanem Európa...

Aszályügyben és a szőlők kapcsán is lép a kormány, itt vannak a tervek

Az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) jogszabálytervezetei segítenék kompenzálni az aszálykárok és a szőlő...

Rendőrök vonultak ki a Semmelweis Egyetemhez

Nem tudni, miért, de Hegedűs Zsolt korábban arról posztolt, hogy a Tisztítótűz művelet az egészségügyet is érinti.

0

Sport

Újpest: Váratlanul leállították az új stadion engedélyezését

Legfeljebb fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának építési engedélyezési eljárását.

Csokorba szedtük a foci-vb 10 legcsinosabb futballistafeleségét

A góloknak, az elemzéseknek is megvan a helye, de most nem erre koncentrálunk.

Tuchel olyan kérdést kapott a blama után, az angolok sajtófőnöke befejezni sem engedte az újságírónak

Terítékre került (volna) a Thomas Parteynak és a hidratációs szüneteknek jutó pfujolás is.

Totális lefejezés a kiesés után: A klubigazgató és több mint egycsapatnyi játékos is távozik a nagy múltú klubtól

A BEOL információi szerint lemondott a klubigazgató és a technikai vezető is, emellett több mint tíz játékos nem kezdte meg a felkészülést a játékosok közül.

Olyat láttunk az Anglia–Ghána meccsen, mint ezen a vb-n egyszer sem

Szívesen kihagytuk volna, ahogy az afrikaiak szinte hihetetlen sorozata a torna egyik legrosszabb találkozójával folytatódik.

A foci-vb legőrültebb napja jön, több csapat sorsa is eldőlhet

A továbbjutási harc még szorosabbá vált a foci-vb-n. A csoportkör utolsó fordulója egyszerre hat mérkőzéssel és komoly tétekkel indul.

0
0

Bulvár

„Köpködött, kártékony volt, és most pofátlanul visszajön tanítani” – keményen nekimentek az ELTE oktatói a volt államtitkárnak

Lapunknak a Fidesz-kormányok alatt ellenzékinek bélyegzett egyetem tanárai beszéltek arról, mivel szembesítették a tanszékre visszatérő adjunktust.

„Ne szépítsük: ez zuhanórepülés” – Gyárfás Tamás a börtöninterjúban beszélt a Fenyő-ügy perújításáról

Gyárfás Tamás szerint új tanúk és új dokumentumok mutatnak egy irányba a Fenyő-gyilkosság ügyében – erről beszélt az Indexnek adott börtöninterjújában a kecskeméti börtönben raboskodó volt médiavállalkoz

Itt a friss kormánybejelentés a Karmelitáról

A hét második felében ismét lehetőség nyílik arra, hogy az érdeklődők ellátogassanak a budai Várnegyed egyik legismertebb épületébe, a Karmelitába. A látogatási lehetőségről Vitézy Dávid közlekedési és be

Leállás jön az egészségügyben: orvoshoz és patikába sem tudsz menni ezen a napon

Egy teljes napig ügyeleti rendben működik majd a magyar egészségügy. Július elseje 2011 óta munkaszüneti nap Semmelweis Ignác emlékére.

Ismét lecsapott a kung-fu nyúl: a rendőrség figyelmeztetést adott ki

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében tarolt le egy biciklist egy vadnyúl. A rendőrség szerint súlyos következményei lehetnek az efféle vadbaleseteknek.

Lázár: nem ördögtől való, Gulyás: elfogadhatatlan – képviselőket kérdeztünk a 12 éves mandátumkorlátozásról

A széttartó válaszokból az is kiderül, szétesőben van a kommunikációs fegyelem a tizenhat évig központi üzenetekkel operáló Fideszben.

Újabb fordulatot vett a Szőlő utcai ügy - 4 milliós ajánlat, hangfelvétel és feljelentések

Újabb viharfelhők gyülekeznek a Szőlő utcai ügy körül. Magyar Márton feljelentést tesz, de Bangó Sándor sem hagyja magát.

Óriási hír jött a nyugdíjasoknak. A kormány változtat az öregségi nyugdíj legkisebb összegén is

Fontos változásokra készülnek a a Szociális és Családügyi Minisztériumban. Erre a tárca parlamenti államtitkára tett ígéretet.

51 évesen Svájcban él az RTL egykori műsorvezetőnője: mesés helyre költözött a családjával Valkó Eszter

Valkó Eszter és férje előbb Hollandiában, most pedig Svájcban telepedtek le, ide már kisfiukkal költöztek.

„Csak szűzmária vagy ribanc létezik” – Miért hiszi sok férfi, hogy a nők nem élvezik a szexet?

A férfiak fejében számtalan tévhit kering a nőkről, és az egyik legelterjedtebb az, hogy a nők nem élvezik a szexet. Egy pszichológus segítségével vizsgáljuk meg ennek az elképzelésnek az okait.

4,4-es földrengés volt – utórengések várhatók

Erős földrengést regisztráltak kedden El Salvador csendes-óceáni partvidékén. A Richter-skála szerint 4,4-es magnitúdójú földmozgás helyi idő szerint a hajnali órákban történt a partoktól nem messze, az ország

blogmorzsák

Nightjettel három mérnöki csodán át

A Firenze-Bécs Nightjet három világhírű, három különböző évszázadban, évtizedeken át épült pályaszakaszt érintett, melyek mind a vasútépítők teljesítményét hirdetik.

Mitől lesz emlékezetes egy regény?

Nem elsősorban a dramaturgia, az izgalmas cselekmény vagy szerethető karakterek miatt.

0