Ezt olvasta már?


Orbán: ha nincs gyermek, nincs jövő

Ha a jelenlegi kormánytöbbség újra bizalmat kap az áprilisi választáson, akkor nemcsak folytatódni fognak a mostani családtámogatási programok, hanem még újabb elemekkel fognak kiegészülni, és amennyiben a gazdaság jobban teljesít, mértékük emelkedni fog - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

dtámogatási programok, hanem még újabb elemekkel fognak kiegészülni, és amennyiben a gazdaság jobban teljesít, mértékük emelkedni fog - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

 

A kormányfő azt mondta: személyes célkitűzése ebben az ügyben az, hogy ha valaki gyermeket vállal, akkor azzal az anyagi életkörülményei ne nehezebbek legyenek, hanem javuljanak.

Hangsúlyozta: mély meggyőződésük, hogy ha "nincsen gyerek, akkor nincsen jövő".

"Mi a saját gyermekeinkre szeretnénk hagyni az országot, nem pedig idegenekre, ezért ha van gyermek, akkor van jövő, ha nincs gyermek, nincs jövő se a családnak, se az országnak" - jelentette ki, hozzátéve, ez az első mondata a kormányprogramnak 2010 óta, de már így volt 1998-ban is.

Megjegyezte: Európában a magyarok költik családtámogatásra arányosan a legtöbbet a költségvetésből, nincs olyan ország, amely "a pénzügyek nyelvén is olyan fontosnak tartaná a gyermekeket és a családokat", mint Magyarország.

Közölte: "mi nem akarunk bevándorlóország lenni", az lehetetlen, hogy "idegen felnőttekkel pótoljuk a hiányzó magyar gyerekeket". Az a cél, hogy olyanok legyenek Magyarországon a körülmények, hogy a családok merjenek vállalni gyermekeket - fűzte hozzá.

A jövő heti magyar-orosz csúcstalálkozón Orbán Viktor azt szeretné elérni, hogy Magyarország biztonsága érdekében növeljék meg a gázmegállapodásban rögzített és biztosan szállítandó gáz mennyiségét. A kormányfő jelezte, tárgyalásai előtt egyeztet mind a NATO-val, mind az Európai Unióval.

A miniszterelnök azt az ellenzéki felvetést, hogy "Putyin odarendelte a magyar miniszterelnököt magához Moszkvába" úgy kommentálta: a magyar közvélemény pontosan tudja, hogy "bennünket nem lehet sehova sem odarendelni". Kijelentette: Magyarország egy szuverén ország és a kormánya és vezetői szuverén módon viselkednek.

Hangsúlyozta: a kormány mindig a nemzeti érdekeket tartja szem előtt a külkapcsolatokban is.

Úgy értékelt: a kiegyensúlyozott gazdasági kapcsolat most a legfontosabb, ezért azt szeretné elérni a tárgyalásokon, hogy ebben a nehéz, energiaár-növekedéssel terhelt időben az orosz-magyar kapcsolatokban a kialkudott gázmennyiséget növeljék meg Magyarország biztonsága érdekében.

Közölte: a gazdasági kérdések mellett nyilván nem lehet elkerülni, hogy az európai biztonsági helyzetről is beszéljenek. Ebben - folytatta - Magyarország álláspontja teljesen egyértelmű, a békében vagyunk érdekeltek.

Jelezte azt is: Magyarország NATO-tag és tagja az Európai Uniónak is, így minden ilyen tárgyalás előtt egyeztet és koordinál a nyugati szövetségesekkel. "Ezt részben már el is végeztem, a következő napokban is folytatni fogom. Tehát én úgy megyek Moszkvába, hogy mind a NATO-val, mind az Európai Unióval, mind az unió elnökségét meghatározó politikusokkal előtte egyeztetek" - mondta.

Úgy értékelt: a baloldal a járvány elleni védekezés támadásával túl messzire ment. "Mindig mindent lehet jobban csinálni", és a mindenkori ellenzéknek az a dolga, hogy ezt is mondja, de nem mehet túl messzire a támadásban - fogalmazott.

Közölte: nem szabad úgy akarni a hatalmat, hogy közben a nemzet, az ország érdekei ellen teszünk.

Felidézte: két éve jött létre az operatív törzs, ahol azért dolgoznak, hogy megmentsék az emberéleteket, ezért nem azt érdemlik, hogy támadják őket. Ugyan választás lesz, de a járvány elleni védekezés kérdését minél inkább ki kellene vonni a választási csatákból, és minél inkább együttműködésre van szükség - mondta Orbán Viktor.

A miniszterelnök kijelentette: a kiindulópont a magyar emberek biztonsága, minden döntésüket ez a szempont vezeti, és ez igaz az oltásra is. Mindig kell lennie annyi oltóanyagnak a raktáron, amennyire a magyaroknak szükségük van. Ugyanakkor ráhagyással dolgoznak, és ezek a készletek egy idő után elveszítik a szavatosságukat, tehát ha nem tudják beadni Magyarországon, akkor jobb, ha odaadják valakinek, mintha kidobnánk - magyarázta.

Arról is beszélt, hogy nagy hibának tartaná, ha vakcinabeszerzés szempontjából "kiszolgáltatnánk magunkat az Európai Unió által összeszervezett nyugat-európai gyógyszergyártók csoportjának". Több lábon kell állni, másokkal is meg kell állapodni, és világossá kell tenni, hogy "nem lehet rajtunk extraprofitot" keresni - tette hozzá.

Orbán Viktor az élelmiszerárstopról közölte: normális esetben a kormánynak nem kell beavatkoznia az árak alakulásába, de vannak rendkívüli helyzetek, és akkor a kormány nem mondhatja, hogy majd a gazdasági szereplők megoldják. Amíg nem kerülnek vissza a dolgok a normális kerékvágásba, valakinek meg kell védeni az embereket - jelentette ki.

Úgy értékelt, az infláció mögött több ok is meghúzódik, de a legnagyobb részben közreműködő ok az energiaárak növekedése, amely tekintélyes részben politikai döntések miatt alakult így. "Brüsszelnek az energiaárakra vonatkozó politikája megbukott" - fogalmazott.

Elmondta: a klímavédelmet nem magas energiaárakkal kell kikényszeríteni, mert ennek az eredménye az, hogy minden másnak is nő az ára, hiszen energia mindenhez kell. A normális politika arról szól, hogy különböző szempontokat próbálnak folyamatosan egyeztetni, mert ugyan "van klímavédelmi szempont, de élni is kell, van szociális szempont" is - mutatott rá.

Emlékeztetett: Magyarországon hosszú évek óta rezsicsökkentéssel védik a családokat. A klímapolitikában pedig világossá kell tenni, hogy a nagy szennyezőknek kell viselniük a terheket, és "nem szabad megengedni a brüsszelieknek azt, hogy áthárítsák ezeket a terheket a magyar családokra" - hangsúlyozta Orbán Viktor.

 

 

MTI







0
0
0

hírek innen, onnan

Nyári razziára készül a NAV - itt kell számítani az ellenőrökre

Július 1-jén indul a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzés-sorozata a Balatonnál, a Velencei- és a Tisza-tónál; az országos...

Újabb csapatok jutottak tovább a világbajnokságon, mutatjuk, mely válogatottakat láthatjuk még biztosan

Németország, Elefántcsontpart, Hollandia, Japán, az Egyesült Államok, Ausztrália, Ecuador és Svédországban biztosan, de jó eséllyel...

Hajós András megint beszólt egy csípőset: Gulyás Gergelyt tisztító vízzel simogatja a miniszterelnök úr

Az Egyenes Beszédben Rónai Egon vendégeként Hajós András és Czutor Zoltán beszélt a Nemzeti Kulturális Alap körül kirobbant...

Forsthoffer utasítására nyilvánosságra hozták a parlamenti hiányzásokat, eddig Lázár János vezeti a listát

Május eleje óta 17 képviselő hiányzott a szavazások több mint negyedéről, közülük 14-en a Fidesz–KDNP frakcióiban ülnek, a...

Ennyit kell inni naponta, ha fogyni szeretnél – A dietetikus szerint ezt rontják el sokan

A megfelelő folyadékbevitel kulcsszerepet játszik az egészség megőrzésében – és a fogyásban is segíthet.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Ezekkel a színekkel párosítsd idén nyáron a világoskéket, ha ultra divatos akarsz lenni

A világoskék az idei nyár egyik legkedveltebb színe, amely merész kombinációkban jelenik meg. Fedezd fel, hogyan párosíthatod ezt a...

0

Sport

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

Még egy horrorsérülés a vb-n: Nézni is rossz volt a Premier League-csillag bokáját - videó

Súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Tomás Soucek a Csehország-Mexikó világbajnoki mérkőzésen.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Kemény üzenetet küldött Vinícius Júniornak a Real Madrid új igazolása

Marc Cucurella arra készül, hogy átveszi a brazil szerepét, és ő fogja elvégezni a piszkos munkát.

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

Manuel Neuer kapitális hibája után jöhetett az ecuadori népünnepély New Jerseyben

A dél-amerikaiak az utolsó szalmaszálban megkapaszkodva jutottak a legjobb 32 közé.

0
0

Bulvár

Lázár János visszavonul, nem kér Orbán székéből, és megmondta a véleményét Magyar Péter tervéről is

Lázár János váratlanul arról beszélt, hogy akár egy éven belül visszavonul a politikától, miközben élesen bírálta a Magyar Péter által felvetett, 12 éves parlamenti mandátumkorlát tervét, amely szerinte a Fide

Nincs tovább: pénteken megszűnik a médiahálózat, minden dolgozót kirúgtak

Végleg lekapcsolják az egykor kormánypárti influenszergyárat.

Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre

A legfőbb ügyész levele hangsúlyozta, a kormány őt nem utasíthatja.

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

Magyar Péter egyetlen mondattal reagált Török Gábor kritikájára

A politikai elemző arról írt, miként látja Sulyok Tamás államfő eltávolításáról szóló alkotmánymódosítást.

Zéró tolerancia a munkakerülőkkel szemben – kemény szigorítások jönnek

Az osztrák kormány újabb lépéseket tesz a szociális rendszer átalakítása érdekében. A tervezett intézkedések célja, hogy növeljék a munkavállalási hajlandóságot, csökkentsék a segélyektől való függősége

Varázsgomba hatóanyagával kezeltek egy Alzheimer-kóros nőt – Évek után újra beszélni kezdett

A fia szerint édesanyja magától kezdeményezett beszélgetést a kísérleti kezelés után, emlékeket idézett fel, gondolatokat osztott meg, és a kommunikáció mintegy négy órán át folyamatos maradt.

Nagy erőkkel vonult ki a Készenléti rendőrség Vagyon-visszaszerzési Hivatala a Semmelweis Egyetemhez

A razzia napján Hegedűs Zsolt közölte, a „Tisztítótűz” művelet az egészségügyben is folytatódik.

Czunyiné Bertalan Judit nevetett felmentésén

Jelezte: úgy szüntették meg a megbízatásait, hogy már nem is volt hivatalban.

Évente 200 ezer forint: erre lesz jó a nyugdíjas Szép-kártya

A tervek szerint élelmiszerre, gyógyszerre, egészségmegőrzésre és pihenésre is használható lesz a nyugdíjasok számára bevezetésre kerülő Szép-kártya. Használata várhatóan némileg eltér a megszokott Szép-ká

blogmorzsák

Nagy ecetes cékla teszt

Legújabb vaktesztünkön az országosan kapható ecetes céklákat kóstoltuk meg és értékeltük.

Mindenáron jó illat?

A túlzásba vitt intimhigiénia többet árt.

0