Orbán: ha nincs gyermek, nincs jövő
Ha a jelenlegi kormánytöbbség újra bizalmat kap az áprilisi választáson, akkor nemcsak folytatódni fognak a mostani családtámogatási programok, hanem még újabb elemekkel fognak kiegészülni, és amennyiben a gazdaság jobban teljesít, mértékük emelkedni fog - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
dtámogatási programok, hanem még újabb elemekkel fognak kiegészülni, és amennyiben a gazdaság jobban teljesít, mértékük emelkedni fog - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
A kormányfő azt mondta: személyes célkitűzése ebben az ügyben az, hogy ha valaki gyermeket vállal, akkor azzal az anyagi életkörülményei ne nehezebbek legyenek, hanem javuljanak.
Hangsúlyozta: mély meggyőződésük, hogy ha "nincsen gyerek, akkor nincsen jövő".
"Mi a saját gyermekeinkre szeretnénk hagyni az országot, nem pedig idegenekre, ezért ha van gyermek, akkor van jövő, ha nincs gyermek, nincs jövő se a családnak, se az országnak" - jelentette ki, hozzátéve, ez az első mondata a kormányprogramnak 2010 óta, de már így volt 1998-ban is.
Megjegyezte: Európában a magyarok költik családtámogatásra arányosan a legtöbbet a költségvetésből, nincs olyan ország, amely "a pénzügyek nyelvén is olyan fontosnak tartaná a gyermekeket és a családokat", mint Magyarország.
Közölte: "mi nem akarunk bevándorlóország lenni", az lehetetlen, hogy "idegen felnőttekkel pótoljuk a hiányzó magyar gyerekeket". Az a cél, hogy olyanok legyenek Magyarországon a körülmények, hogy a családok merjenek vállalni gyermekeket - fűzte hozzá.
A jövő heti magyar-orosz csúcstalálkozón Orbán Viktor azt szeretné elérni, hogy Magyarország biztonsága érdekében növeljék meg a gázmegállapodásban rögzített és biztosan szállítandó gáz mennyiségét. A kormányfő jelezte, tárgyalásai előtt egyeztet mind a NATO-val, mind az Európai Unióval.
A miniszterelnök azt az ellenzéki felvetést, hogy "Putyin odarendelte a magyar miniszterelnököt magához Moszkvába" úgy kommentálta: a magyar közvélemény pontosan tudja, hogy "bennünket nem lehet sehova sem odarendelni". Kijelentette: Magyarország egy szuverén ország és a kormánya és vezetői szuverén módon viselkednek.
Hangsúlyozta: a kormány mindig a nemzeti érdekeket tartja szem előtt a külkapcsolatokban is.
Úgy értékelt: a kiegyensúlyozott gazdasági kapcsolat most a legfontosabb, ezért azt szeretné elérni a tárgyalásokon, hogy ebben a nehéz, energiaár-növekedéssel terhelt időben az orosz-magyar kapcsolatokban a kialkudott gázmennyiséget növeljék meg Magyarország biztonsága érdekében.
Közölte: a gazdasági kérdések mellett nyilván nem lehet elkerülni, hogy az európai biztonsági helyzetről is beszéljenek. Ebben - folytatta - Magyarország álláspontja teljesen egyértelmű, a békében vagyunk érdekeltek.
Jelezte azt is: Magyarország NATO-tag és tagja az Európai Uniónak is, így minden ilyen tárgyalás előtt egyeztet és koordinál a nyugati szövetségesekkel. "Ezt részben már el is végeztem, a következő napokban is folytatni fogom. Tehát én úgy megyek Moszkvába, hogy mind a NATO-val, mind az Európai Unióval, mind az unió elnökségét meghatározó politikusokkal előtte egyeztetek" - mondta.
Úgy értékelt: a baloldal a járvány elleni védekezés támadásával túl messzire ment. "Mindig mindent lehet jobban csinálni", és a mindenkori ellenzéknek az a dolga, hogy ezt is mondja, de nem mehet túl messzire a támadásban - fogalmazott.
Közölte: nem szabad úgy akarni a hatalmat, hogy közben a nemzet, az ország érdekei ellen teszünk.
Felidézte: két éve jött létre az operatív törzs, ahol azért dolgoznak, hogy megmentsék az emberéleteket, ezért nem azt érdemlik, hogy támadják őket. Ugyan választás lesz, de a járvány elleni védekezés kérdését minél inkább ki kellene vonni a választási csatákból, és minél inkább együttműködésre van szükség - mondta Orbán Viktor.
A miniszterelnök kijelentette: a kiindulópont a magyar emberek biztonsága, minden döntésüket ez a szempont vezeti, és ez igaz az oltásra is. Mindig kell lennie annyi oltóanyagnak a raktáron, amennyire a magyaroknak szükségük van. Ugyanakkor ráhagyással dolgoznak, és ezek a készletek egy idő után elveszítik a szavatosságukat, tehát ha nem tudják beadni Magyarországon, akkor jobb, ha odaadják valakinek, mintha kidobnánk - magyarázta.
Arról is beszélt, hogy nagy hibának tartaná, ha vakcinabeszerzés szempontjából "kiszolgáltatnánk magunkat az Európai Unió által összeszervezett nyugat-európai gyógyszergyártók csoportjának". Több lábon kell állni, másokkal is meg kell állapodni, és világossá kell tenni, hogy "nem lehet rajtunk extraprofitot" keresni - tette hozzá.
Orbán Viktor az élelmiszerárstopról közölte: normális esetben a kormánynak nem kell beavatkoznia az árak alakulásába, de vannak rendkívüli helyzetek, és akkor a kormány nem mondhatja, hogy majd a gazdasági szereplők megoldják. Amíg nem kerülnek vissza a dolgok a normális kerékvágásba, valakinek meg kell védeni az embereket - jelentette ki.
Úgy értékelt, az infláció mögött több ok is meghúzódik, de a legnagyobb részben közreműködő ok az energiaárak növekedése, amely tekintélyes részben politikai döntések miatt alakult így. "Brüsszelnek az energiaárakra vonatkozó politikája megbukott" - fogalmazott.
Elmondta: a klímavédelmet nem magas energiaárakkal kell kikényszeríteni, mert ennek az eredménye az, hogy minden másnak is nő az ára, hiszen energia mindenhez kell. A normális politika arról szól, hogy különböző szempontokat próbálnak folyamatosan egyeztetni, mert ugyan "van klímavédelmi szempont, de élni is kell, van szociális szempont" is - mutatott rá.
Emlékeztetett: Magyarországon hosszú évek óta rezsicsökkentéssel védik a családokat. A klímapolitikában pedig világossá kell tenni, hogy a nagy szennyezőknek kell viselniük a terheket, és "nem szabad megengedni a brüsszelieknek azt, hogy áthárítsák ezeket a terheket a magyar családokra" - hangsúlyozta Orbán Viktor.
MTI
hírek innen, onnan
Nyári razziára készül a NAV - itt kell számítani az ellenőrökre
Július 1-jén indul a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzés-sorozata a Balatonnál, a Velencei- és a Tisza-tónál; az országos...
Újabb csapatok jutottak tovább a világbajnokságon, mutatjuk, mely válogatottakat láthatjuk még biztosan
Németország, Elefántcsontpart, Hollandia, Japán, az Egyesült Államok, Ausztrália, Ecuador és Svédországban biztosan, de jó eséllyel...
Hajós András megint beszólt egy csípőset: Gulyás Gergelyt tisztító vízzel simogatja a miniszterelnök úr
Az Egyenes Beszédben Rónai Egon vendégeként Hajós András és Czutor Zoltán beszélt a Nemzeti Kulturális Alap körül kirobbant...
Forsthoffer utasítására nyilvánosságra hozták a parlamenti hiányzásokat, eddig Lázár János vezeti a listát
Május eleje óta 17 képviselő hiányzott a szavazások több mint negyedéről, közülük 14-en a Fidesz–KDNP frakcióiban ülnek, a...
Ennyit kell inni naponta, ha fogyni szeretnél – A dietetikus szerint ezt rontják el sokan
A megfelelő folyadékbevitel kulcsszerepet játszik az egészség megőrzésében – és a fogyásban is segíthet.
A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét
Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.
Ezekkel a színekkel párosítsd idén nyáron a világoskéket, ha ultra divatos akarsz lenni
A világoskék az idei nyár egyik legkedveltebb színe, amely merész kombinációkban jelenik meg. Fedezd fel, hogyan párosíthatod ezt a...
Beszélni sem tudott, annyira részeg volt egy sofőr, aki az M3-as autópályán szenvedett balesetet
Videó készült arról, hogy az oldalára borul a jármű.
Tragédia! Meghalt a válogatott labdarúgó: hatalmas legenda volt
Nyugodjon békében!
„235 sérült életjel nélkül érkezett vagy beérkezés közben elhunyt" –tovább emelkedett a venezuelai földrengés halálos áldozatainak száma
A kórházak tele vannak sérültekkel, ezért tábori kórházakat is létesítettek.
Magyar Péter Tusványoson persona non grata
A stílusa miatt.
16 éve a Barátok közt tinisztárja lett, ma kétgyermekes anya: először mutatott családi fotót
Nyári Diáék nem is lehetnének boldogabbak, először osztott meg képet az egész családjáról.
Sport
Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség
Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.
Még nincs vége, egymás után küldi el játékosait a Ferencváros
Alig lehet követni a keretszűkítést.
A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után
Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...
A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke
Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.
Még egy horrorsérülés a vb-n: Nézni is rossz volt a Premier League-csillag bokáját - videó
Súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Tomás Soucek a Csehország-Mexikó világbajnoki mérkőzésen.
Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek
Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.
Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott
Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.
Kemény üzenetet küldött Vinícius Júniornak a Real Madrid új igazolása
Marc Cucurella arra készül, hogy átveszi a brazil szerepét, és ő fogja elvégezni a piszkos munkát.
Annyira leszerepelt a válogatott a vb-n, hogy az újságíró azt kérdezte a kapitánytól, hogy ételmérgezést kaptak a játékosok?
Nem kímélte a média a dél-koreai válogatottat.
Olyan átigazolás jön az Ajax és a Barcelona között, ami a magyar válogatottra is hathat
Izgalmas napok következhetnek a katalán csapatnál.
Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után
Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.
Manuel Neuer kapitális hibája után jöhetett az ecuadori népünnepély New Jerseyben
A dél-amerikaiak az utolsó szalmaszálban megkapaszkodva jutottak a legjobb 32 közé.
Bulvár
Lázár János visszavonul, nem kér Orbán székéből, és megmondta a véleményét Magyar Péter tervéről is
Lázár János váratlanul arról beszélt, hogy akár egy éven belül visszavonul a politikától, miközben élesen bírálta a Magyar Péter által felvetett, 12 éves parlamenti mandátumkorlát tervét, amely szerinte a Fide
„Nagyon más emberek vagyunk” - Lékai-Kiss Ramóna nem titkolja tovább, ezt gondolja valójában Ördög Nóráról
Őszintén elmondta a véleményét Lékai-Kiss Ramóna.
Nincs tovább: pénteken megszűnik a médiahálózat, minden dolgozót kirúgtak
Végleg lekapcsolják az egykor kormánypárti influenszergyárat.
Felcsúszott Opitz Barbi szoknyája, kilátszott, aminek nem szabadott volna
Cserben hagyta Opitz Barbit a ruhája.
Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre
A legfőbb ügyész levele hangsúlyozta, a kormány őt nem utasíthatja.
Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa
Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.
Magyar Péter egyetlen mondattal reagált Török Gábor kritikájára
A politikai elemző arról írt, miként látja Sulyok Tamás államfő eltávolításáról szóló alkotmánymódosítást.
Zéró tolerancia a munkakerülőkkel szemben – kemény szigorítások jönnek
Az osztrák kormány újabb lépéseket tesz a szociális rendszer átalakítása érdekében. A tervezett intézkedések célja, hogy növeljék a munkavállalási hajlandóságot, csökkentsék a segélyektől való függősége
Varázsgomba hatóanyagával kezeltek egy Alzheimer-kóros nőt – Évek után újra beszélni kezdett
A fia szerint édesanyja magától kezdeményezett beszélgetést a kísérleti kezelés után, emlékeket idézett fel, gondolatokat osztott meg, és a kommunikáció mintegy négy órán át folyamatos maradt.
Nagy erőkkel vonult ki a Készenléti rendőrség Vagyon-visszaszerzési Hivatala a Semmelweis Egyetemhez
A razzia napján Hegedűs Zsolt közölte, a „Tisztítótűz” művelet az egészségügyben is folytatódik.
Czunyiné Bertalan Judit nevetett felmentésén
Jelezte: úgy szüntették meg a megbízatásait, hogy már nem is volt hivatalban.
Évente 200 ezer forint: erre lesz jó a nyugdíjas Szép-kártya
A tervek szerint élelmiszerre, gyógyszerre, egészségmegőrzésre és pihenésre is használható lesz a nyugdíjasok számára bevezetésre kerülő Szép-kártya. Használata várhatóan némileg eltér a megszokott Szép-ká
blogmorzsák
Nagy ecetes cékla teszt
Legújabb vaktesztünkön az országosan kapható ecetes céklákat kóstoltuk meg és értékeltük.
Mindenáron jó illat?
A túlzásba vitt intimhigiénia többet árt.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Négy emeletes toronnyal is megújult a tatabányai könyvtár
- A tatabányaiak dönthetnek a különböző városi elismerések kiosztásáról
- Ideiglenes erdőlátogatási tilalmat rendeltek el Tatabányán és környékén
- A sportban is összefogtak a tatabányai leukémiás Horváth Márkért
- Figyelem! Látogatási tilalom a Szent Borbála Kórházban!
- Tatabányát is érintő menetrend változások lesznek a MÁV-nál
- Az M1-es autópályán augusztusig nehezebb lesz közlekedni felújítás miatt
- Ezért lesz hónapokig dugó Tatabányán
- Elindultak az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán a teljes körű felújítási munkák


