Ezt olvasta már?


Tömeg a nyomor, avagy a 6. Tatabányai Sörfesztivál dióhéjban

Hatodik alkalommal rendezte meg a panelprolik örömünnepét a TatabányaPont, amikor is bárki kihajol az ablakán, beözönlik a zene és a fesztiválhangulat.

Nem csoda tehát, hogy a rendezvény évről évre növekszik, hiszen az átlagember kedvében jár a szervezőgárda és mindig a kanapé elé (jelenesetben alá) hozza a legnagyobb hazai sztárfellépőket, meg a sört. A sör az nagyon fontos!

Tatabányai Sörfesztivál

Alapvetően üdvözlendő ténynek szoktam elkönyvelni, ha egy város önkormányzata áldoz a munkásosztály szórakoztatására és ingyenes rendezvényekkel adják tudtunkra, hogy a pályázati pénzek nem mind a felsővezetés zsebében landoltak. Emellett azt is baromi jó kezdeményezésnek tartom, hogy a szokásos Csónakázó-tavi helyszín (amitől nem tudok aludni), vagy a Bányásznapoknak otthont adó Május 1 park helyett (ami a világ végén van) a szervezők bevállalták hat éve, hogy igenis bevisszük a fesztivált a Fő térre, a vasútállomás és a buszvégállomás mellé, ahol bárhonnan is érkezik az ember, egyből belefut a rendezvénybe. Ennek természetes hátránya persze az, hogy a városban pesti méretűre duzzadtak a forgalmi dugók a rendezvény ideje és az építési-bontási munkálatok alatt, míg a fesztiválon mindenféle dresszkód, szagkód és etikett-szabálykönyv ismeret nélkül is részt lehetett venni. Tudom, ne legyenek elvárásaim egy 75.000 lakosú bányász- és iparvárosban, a hülyeség mindenhol felüti a fejét. Nem is szeretnék ezen időzni, hiszen lehetetlen kiszűrni az oda nem illő elemeket egy ekkora rendezvénynél, hacsak nem egy jelképes összegű belépőt szed az ember, a lá Víz Zene Virág fesztivál. De ezt csak halkan jegyzem meg, mert még meghallják az illetékesek…

 

Túllépve a szívfájdalmakon eljutottam életem első Punnany Massif koncertjére, ami olyan volt, amilyen… (pedig hányszor mondták, hogy „Élvezd!”) Mellettem állt egy ismerősöm és ő említette, hogy „azért múlthéten a Parkban ennél százszor nagyobb volt a show”. Ez tökéletes reflektálás volt egyébként Wolfie konferálására, miszerint ”azért jók ezek a rendezvények, mert nemcsak a zenekar rajongóinak zenélhetünk”. És pont ezért nem is olyan jók, hiszen az első pár sorban ugráló-fejenpörgő rajongók mögött középkorú és idősödő párok méregették a fiatalokat sörrel a kézben, hogy „na ezek mit szednek?”… És ezzel meg is érkeztünk a fesztivál – szerintem – legnagyobb hibájához: a fellépők között volt a Punnany, a Halott Pénz, a Welhello, Majka és Curtis, Péterfy Bori, a HoneyBeast, Anna and the Barbies… Vagyis majdnem minden UGYANAZ! Értem én, hogy ezek a trendi bandák és előadók manapság és hogy a fiatalok majd erre kijönnek, de az idősebbeknek egy hanyatló és hamis Csepregi Évával hasító Neoton Família baromi kevés ám! Mint ahogy a keményebb zene kedvelőinek is egy Road… de legalább volt Road! Ezért az egyért maximális respect jár a szervezőknek, hogy be merték vállalni, hogy nem a Bikinit, meg a Beatrice-t hívták (vagy csak nem értek rá?), hanem a kőkemény metalba fordult Road-ot. Na, ez az egy igazán meglepett, de erről később.

 

Szóval a Punnany nem hagyott bennem túl mély nyomot, úgyhogy átmásztam vagy kétszázcsitrillió emberen a másik színpadig, ahol éppen Anna tartott estimesét elalváshoz és minden dalhoz minimum 6 perc sztori tartozott. Ezt baromi gyorsan sikerült elunni (hiába Ünnepélyesen fogadom, meg Nyuszika meg miegyéb), hiszen amennyire zseniálisan elmebeteg volt az elmúlt években ez a nő, most pont ugyanannyira volt szentimentális és unalmas. Ráadásul a hangosítás sem volt az a hűdenagyon vagány, úgyhogy visszamásztam Halott Pénzre az előző színpadhoz. Őszintén mondom, ha nem mondják, hogy ez már nem a Punnany, észre sem veszem! Ennyire hasonló volt a felhozatal. Persze nyilván ez azért hatalmas túlzás, mert a Halott pénz dalokat még úgy is kívülről fújtam, hogy nem szeretem őket, ez pedig elárulja, hogy mennyire mainstream is a banda. Marsalkó Dávid meg összesen két mondattal dolgozik: „hello Tatabánya” (legalább tudta, éppen hol van) és „gyerünk gyerekek!”. És ezzel ő meg is volt, a nedves tinibukszák meg elélveztek az első két sorban… Mondtam már, hogy szerintem baj van a mai fiatalokkal? Ha nem, akkor most megemlíteném…

 

Másnap Curtis és Majka uralta az egyik színpadot, és amíg a Road-ra vártam, mondom, csak belenézek a korai valóságshow-hős produkciójába, és milyen jól tettem! Bár nagyjából ugyanazt kaptam, mint másfél hónapja a Komáromi Napokon, mégis elmondható, hogy a tökéletes hangosítás és a közönség szeretete itt egy kicsit másabb képet adott, mint a többi hasonló bandán – főleg azért, mert mozdulni nem lehetett a tömegben. Talán azért, mert Majka már az idősebb korosztályt is meg tudja szólítani? Talán. Vagy mert igényesebben vannak összerakva a dalok és nem 12 egy tucat elejétől a végéig? Talán. Mindenesetre ez a produkció már tartogatott élvezeti faktort a gigaslágereken kívül is (azért nyilván a Belehalok-Mindenki táncol kettős üt a legnagyobbat még mindig), ez pedig megfelelő hangolódásnak tűnt Roadra. Akik ugyan egy kicsi késéssel nyitottak, viszont legalább azt hozták, amit vártam tőlük: keménységet, kedvességet, metalt és rocknrollt. Nem feltétlenül voltam a srácok élvonalas rajongója az utóbbi években, viszont az idei lemez után újra felkerültek a térképemre, amit hazai előadó ritkán ér el. Nyilván nem A tökéletesség hibájának dalai voltak többségben, de azért a legnagyobbak előkerültek erről a korongról is, mint ahogy a régebbiekről is. Igazi kis best fo show volt, ami egy ilyen helyen elvárható, nem úgy, mint mondjuk egy Bikini-koncerten, akik balladák egész hadát állították színpadra pár hete Komáromban a Hon-napokon. Plusz Máté felinvitált egy Tankcsapda-pólós leányzót a színpadra, majd odaküldte a saját merch-pultjukhoz, hogy „válassz magadnak valami rendes ruhát”! Azt hiszem, a jófejség-faktor ki lett maxolva! Ráadásul a 90 perc alatt profi volt a hangzás, röfögtek a gitárok, pörkölt a pirotechnika, záporoztak a slágerek. Nekem ennyi bőven elég volt, hogy a rap-pop-tól megcsömörlött agyamat tisztára moshassam.

 

Igazság szerint még mindig jó kezdeményezésnek (vagy már hagyománynak?) tartom ezt a belvárosi sörfesztivál dolgot és nyilván jövőre is ott leszek (há’ ingyé’ van!), de egyvalamit mindenképpen kérnék a rendező-szervező illetékesektől: hat éve ugyanazt a 15 bandát hívják meg rotációban, holott Magyarországon minimum 2000 jó banda van. Tessék már válogatni! Hát így is, úgy is nyereséges ez az egész rendezvény, ne kelljen már jövőre is Halott pénzt meg Wellhellot hallgatni, zsinórban harmadszor-negyedszer. És köszönjük, de a Hooligans-Kowalsky-Magna Cum Laude-Rúzsa Magdi-Keresztes Ildikó kvintett is bőven sokszor volt már, ráadásul ha nem ide férnek be, akkor szeptemberben a Bányásznapra… Komolyan ennél szélesebben nem tudunk körülnézni? Segítek szívesen, csak tessék szólni!

 

forrás: mymusic.hu







0
0
0

hírek innen, onnan

Maradona „Isten keze”, 40 éve született meg a futballtörténelem talán leghírhedtebb gólja, Messiék pedig a vb-n menetelnek az isteni Diego nyomdokain

Az 1986-os világbajnokság Argentína–Anglia negyeddöntőjében született meg a futballtörténelem leghírhedtebb gólja, az „Isten...

Egyetlen pillanat alatt bénult meg a teljes vasúti hálózat Németországban: minden vonatot megállítottak

Németországban szerdán helyreállt a vasúti forgalom - közölte az országos vasúttársaság, azt követően, hogy a vasúti...

Eleshet az utolsó fertőzésmentes bástya: gyanús elhullások miatt kongatják a vészharangot Ausztráliában

Szigorúbb ellenőrzést és tesztelést vezettek be az ausztrál hatóságok, miután két vándorló tengeri madár szervezetében is kimutatták...

Nagy lehetőséget kapnak a budapestiek

Társadalmi egyeztetés keretében több jelentős közlekedési fejlesztés, valamint egy stratégiai program előkészítésében is részt...

Magyarország megakadályozta, hogy az EU egységes álláspontot rögzítsen Ukrajna csatlakozásáról

Magyar Péter már a brüsszeli csúcson jelezte: kormánya ellenzi mind a hat tárgyalási fejezet megnyitását.

Megint lefelé csúszott a forint

Napról napra egy kicsit gyengül a forint.

3 ingyenes, eldugott strand Budapest környékén: látnivalók, tiszta víz és homokos partszakaszok is várnak a Dunánál

Amikor beköszönt a kánikula, mindannyian vágyunk egy kis hűsölésre, a vízpart közelségére és arra, hogy magunk mögött hagyjuk a...

Megszólalt a válásról Vanya Tímea: nem tudta feldolgozni a hűtlenséget

Őszintén beszélt korábbi házasságáról és a válásához vezető okokról Vanya Timi.

Egyetlen egy aláírás választja el a közmédia vezetőit a távozástól – Maga a miniszter magyarázta el, hogy mi következik most

A közmédia átalakításának következő szakaszában társadalmi és szakmai egyeztetés indulhat, miután az átmeneti vezetés átveszi az...

0

Sport

További részletek derültek ki Németh Zsanett halálával kapcsolatban

Szerelmi dráma lehet a 32 éves birkózó tragédiájának hátterében.

Szörnyű tragédia miatt utazik haza a vb-ről a francia kapitány, lecsalózták a Barcelonát Madridból - napi vb-körkép és átigazolási hírek

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a világbajnokságon, a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

Csoda a foci-vb-n, megtört a magyar bajnokság 40 éves átka

Ma hajnalban véget ért a magyar bajnokság szörnyű sorozata a világbajnokságon, itt vannak a részletek.

Ronaldo betalált a vb-n, és olyat tett, amire Messi sem volt képes

Történelmet írt a portugálok legendája.

Átigazolási szuperbomba, Luis Enrique, a PSG és a Liverpool is harcba száll a világ futballjának új csodagyerekéért, 100 millió euró sem lesz elég

! A mindössze 19 éves Yan Diomandé iránt Luis Enrique PSG-je és a Liverpool is komoly érdeklődést mutat, miközben az RB Leipzig még egy 100 millió eurós ajánlatnál is többre tartja a villámgyors elefántcsontparti

Fradi: Több alapember sem utazott el a csapat edzőtáborába - itt a névsor

Ezzel a 30 játékossal készülnek a zöld-fehérek.

Alexis Mac Allister klubváltása a címlapon, élete lehetőségét kaphatja a Liverpool sztárja

A Real Madrid lehet az argentin világbajnok következő csapata.

Csokorba szedtük a foci-vb 10 legcsinosabb futballistafeleségét

A góloknak, az elemzéseknek is megvan a helye, de most nem erre koncentrálunk.

„Lehetetlen” igazolást kér Hansi Flick, a Liverpoolnál és a PSG-nél csak mosolyognak

Az FC Barcelona is bejelentkezett az RB Leipzig sztárjáért.

Azonnali kirúgás, ez lehet Cristiano Ronaldo utolsó meccse a világbajnokságon

Szakértők szerint Ronaldo egy rosszul sikerülő üzbég-meccsen nyírhatja ki karrierjét.

0
0

Bulvár

Nemzeti „vagyonkezelés”: több sebből vérzik a két és fél milliárd forintos kölcsön, vádat emelt az ügyészség

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt hat vádlottal szemben emelt vádat egy állami cég két és fél milliárd forintos kölcsöne kapcsán

Molnár Áron kikockázta a parlamenti felvételt, Juhász Hajnalka pikáns titkot oszthatott meg

Magyarország Kedvenc Reggeli Műsora ismét kitett magáért, de most túl messzire mehettek Juhász Hajnalkával.

Hatalmas pofon a nyugdíj előtt álló nőknek: szigorodnak a szabályok

Így változott a nyugdíj előtti álláskeresési segély.

Repülő koporsó: több utas összeesett az 56 fokos hőségben

Pokoli hőség uralkodott egy Antalyába tartó gépen: 56 fokot mértek a fedélzeten, többen rosszul lettek és összeestek. A Repülő koporsó: több utas összeesett az 56 fokos hőségben bejegyzés először Acnews-én jel

Magyar Péter: Nem fogják Rogán Antal vagy Orbán Viktor helyett elvinni a balhét az alacsonyabb szinten lévők

A miniszterelnök szerint a Tisztítótűz-művelet során az alacsonyabb szinten érintettek nem fogják a vezetők helyett vállalni a felelősséget. Úgy véli, ezek az emberek vádalkut köthetnek, mert nem akarnak börtönbe

Elképesztő szörnyűség a Gödöllő melletti óvodában: Sokkot kaptak a szülők, miután kiderült, mit tett az óvónő a síró kislánnyal

Hivatalosan is vádat emelt az ügyészség egy Pest vármegyei óvodapedagógus ellen, aki a vád szerint brutális és megalázó módon fegyelmezett meg egy ötéves gyermeket. A kislány zokogását megelégelő nő olyan mód

Orbán Viktorék titokban 5000 milliárd elköltésére hatalmazták fel magukat, ennek pedig csak a negyede menne a 4iG-ra

Még a választások előtt, az Orbán Viktor vezette Védelmi Tanács kezdeményezésére, kivonták a magyar GDP közel 6 százalékát érintő állami beszerzéseket a nyílt közbeszerzési eljárások hatálya alól. Az ügy

Eldőlt: nem jár élethosszig tartó juttatás Sulyok Tamásnak, Schmitt Pálnak és Novák Katalinnak

Nem kapnak többmilliós fizetést és a térítésmentes egészségügyi ellátást sem.  

Korrupciókutató: Ha októberig nem lesz rács mögött néhány nagy név, brutálisan bezuhan a Tisza népszerűsége

A társadalom igazságérzete kielégítetlen maradt a korábbi, sikertelen elszámoltatási kísérletek után Jancsics Dávid szerint. Azt mondja, a Tisza Pártnak el kell kerülnie ezt a csapdát, mert a választók gyors és l

Dráma a benzinkutaknál, eltörölték a hatósági benzinárakat, jön a piaci valóság

A parlament 130 igen szavazattal megszavazta a hatósági üzemanyagárak kivezetését.

Minden lakásfelújítót érint: július 1-től komoly összeget számlázhatnak ki

Hatalmas szigorítás jön a hulladékudvarokban júliustól.

Döntött a kormány: csökkentik a munkaidőt a rendkívüli hőség miatt

Az olasz kormány rendkívüli intézkedéseket vezetett be a tartós hőhullám miatt.

0