Ezt olvasta már?


Vadassal ünnepli születésnapját

Március 16-án tölti be a negyvenegyet az egyik legsikeresebb pécsi futballista, ifjabb Dárdai Pál, aki 67 piros-fekete mezben lejátszott bajnoki után a BVSC érintésével lett a Hertha Berlin klubikonja, majd vezetőedzője. A korábbi szövetségi kapitány azonban nem szakadt el teljesen Pécstől.

– Bár régóta nem itt lakik, önéletrajzi könyvéből egyértelműen kirajzolódik, hogy nagyon fontos Pécs és a PMFC az Ön számára.

– Igaz, hogy messze vagyok, de ott nőttem fel, hároméves korom óta jártam ki a PMFC-pályára. Apu a gólrekorder a klubnál, a Dárdai név jól cseng a városban, ha hazatérünk, mindig rengeteg szeretetet kapunk. Én, mint focista, ugyan máshol teljesedtem ki, de ott nevelkedtem, ezért is gondolok vissza örömmel a csapatra. Az kicsit bánt, hogy az ország számos pontján modern stadionok és edzőközpontok épülnek, de pont a baranyai székhelyen nem, ahonnan például Gera, Tököli, Róth, vagy éppen Mészáros indult. A sort még bőven lehetne folytatni, akár olyan nevekkel, mint Bódog Tamás, akiről látjuk, hogy nemzetközi szinten is megállja a helyét.

– Szilveszterkor azért többnyire szokott egyet koccintani a klubházban.

– Szomorú vagyok, hogy a Stadion utcában elég keleties állapotok uralkodnak. Nehéz ezt számomra feldolgozni, de reméljük, hogy hamarosan ott is megindul a fejlesztés. Amikor Pécsre látogatunk, mindig lenézek a városba is, találkozok, beszélgetek egyet az ismerősökkel. Régen nagyon jó teremfocitornákat rendeztünk a sportcsarnokban, ahol mindenki összejött, aki szereti a labdarúgást, mint egy nagy család. Azok nagyon szép évek voltak.

– Van kedvenc meccse, gólja pécsi mezben?

– Szívesen gondolok vissza arra, amikor 1-0-ra megvertük a Fradit, Jäkl Toncsi szép megmozdulásának is köszönhetően. Nagy élmény volt, hiszen telt ház előtt játszottunk az akkor Bajnokok Ligájában szereplő fővárosiak ellen. A gólokat tekintve szerencsés vagyok, mert általában szép és fontos találatokat szereztem, sokszor messziről. Egyszer tudtam életemben duplázni, akkor, a Békéscsaba elleni találkozón apu volt az edzőnk, ráadásul Móninak, a későbbi feleségemnek előre meg is ígértem a két gólt, ugyanis abban az időben már udvaroltam neki.

– Mennyire van tisztában a PMFC jelenlegi helyzetével?

– Innen nem igazán látok bele a működésbe, annyit tudok, amennyit Kulcsár Árpád akadémiaigazgatótól hallok. Tudom, hogy az utánpótlással szépen foglalkoznak és mostanra összeállt a szakmai anyag, ami alapján az akadémián elkezdődött a munka. Egyébként Budapesten is csupa pozitívumot mondanak a képzésről, amit a kicsikkel végeznek Pécsen. A baj az, hogy ha nem lesz profi nagycsapat, az ügyes gyerekeket el fogják vinni. Akkor lehet szívvel-lélekkel dolgozni, de a tehetség nem ott fog kamatozni.

– Nagyon jól szerepel csapatával a német bajnokságban, érzi, hogy sok pécsi kicsit Hertha-drukker is lett?

– Úgy vélem, ez az egész országban megfigyelhető, mert a magyarok ki vannak éhezve a nemzetközi futballsikerre. Az Eb-szereplés idején láthattuk, mennyien is szeretik a focit. Ha nincs Magyarországon minőségi labdarúgás, az emberek nem tudnak annyira azonosulni a csapatokkal. Most talán bennem bíznak. De például Lőw Zsolt is kint van Lipcsében, reméljük, hogy Bódog Tamás is meg tud mutatni valamit otthon a tudásából. Azért szorítanak sokan a Hertháért, mert magyar kötődés van egy nemzetközi szintű együtteshez. A sok biztatás jól esik, persze tudom, hogy vannak ellenszurkolók is. Ráadásul a család számára sem egyszerű a helyzet: ha győzünk, ugyan könnyebben sétálnak az utcán, de ha kétszer-háromszor kikapunk, akkor Bence fiam már szól, hogy jó lenne nyerni, mert rossz így iskolába menni.

– A szülinap megünneplésére megvan a jól bevált hagyomány, vagy valami különlegeset terveznek?

– Amióta edző vagyok, nem nagyon szeretek bemenni a városba, mert nem élem túl. Úgy telnek a napjaim, hogy reggel melegítőben elmegyek és ugyanígy érkezek haza. Ha úgy alakul egy-egy meccs, akkor utána Zecke barátom intéz valahol egy helyiséget, ahol nyugodtan lehet szivarozni és borozgatni. Szülinapomra is csak annyit kértem a családtól, legyen mindenki otthon, a feleségem főzzön egy vadast, a felnőttek bontanak egy jó bort, leülünk az asztalhoz és eszünk egyet közösen. Másra nincs is szükségem!

Forrás: pmfc.hu







0
0
0

hírek innen, onnan

Budapest egyik ikonikus pontján kaphat emléktáblát és padot Scherer Péter

Emléktáblát és emlékpadot állíthatnak Scherer Péter tiszteletére a budapesti Margit-szigeten egy olyan platánfánál, amelyhez az idén...

Az egészségbiztosítóhoz kerülhetnek a Batthyány-Strattmann alapítvány feladatai

Az átszervezésre Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter tett javaslatot, és ha törvényi szintre lép, augusztustól már az...

Megérkezett az ebolavírus Európába

Először azonosítottak egy ebolás esetet Franciaországban, mégpedig egy orvosnál, aki a Kongói Demokratikus Köztársaságból tért vissza,...

Mindenki még most akar rendelni – zsúfoltságra számíthatunk a csomagküldésben az új vámszabályok miatt?

Felpörög a csomagküldés: sokan az utolsó pillanatban is kihasználják az online piacterek kedvezményes ajánlatait az EU új...

Közel 200 NB I-es meccs: Rutinos támadóval erősített a DVTK - hivatalos

Hivatalossá vált, hogy Molnár Gábor visszatért Merkantil Bank Ligában induló Diósgyőrhöz.

Nem hatalmi harc, hanem a kamarai szabályok, az átláthatóság és a szakma védelme

Cél, hogy a kamarai szabályok mindenkire egyformán vonatkozzanak, hogy a tagság valós képet kapjon a Kamara működéséről, és hogy a...

Tombol a kánikula: kilőttek a fagyirendelések Magyarországon

Nemcsak a hőmérők mutatnak egyre magasabb értékeket, hanem a fagyirendelések száma is meredeken emelkedik. A Foodora Magyarország adatai...

Foci-vb: Jöhet a meccs, amit egyik csapat sem akar megnyerni

A J-csoportból Argentína már biztos továbbjutó, Jordánia kiesett, így Ausztria és Algéria egymás ellen dönt a második helyről. A...

10 millió kocka, óriás dinoszauruszok és a világ legnagyobb LEGO®-korallzátonya – megnéztük a Budapestre érkezett Kocka Kiállítást

A teljesen megújult tárlaton több mint 10 millió kockából épített alkotás, életnagyságú sportolók, filmes hősök, interaktív elemek...

Nemdohányzók tüdőrákja: pár hónapot adtak a 43 éves nőnek, mégis legyőzte a kórt - 6 évvel később sem tért vissza a rák.

Amikor a megfázás mögött halálos diagnózis lapul: így jelentkezik a nemdohányzók tüdőrákja.

Elkészült a felmérés, még a fideszesek negyede is támogatja a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozását

Az Europion felmérése szerint a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállításával értenek egyet leginkább a magyarok a...

0

Sport

Szörnyű tragédia miatt utazik haza a vb-ről a francia kapitány, lecsalózták a Barcelonát Madridból - napi vb-körkép és átigazolási hírek

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a világbajnokságon, a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

További részletek derültek ki Németh Zsanett halálával kapcsolatban

Szerelmi dráma lehet a 32 éves birkózó tragédiájának hátterében.

Ronaldo betalált a vb-n, és olyat tett, amire Messi sem volt képes

Történelmet írt a portugálok legendája.

A horvátokat nem érdekli Modric ünneplése, kínzásról írnak a szomszédban

Hiába döntött rekordot Modric, a horvátok teljesen kiborultak az eredménytől.

Csokorba szedtük a foci-vb 10 legcsinosabb futballistafeleségét

A góloknak, az elemzéseknek is megvan a helye, de most nem erre koncentrálunk.

Újpest: Váratlanul leállították az új stadion engedélyezését

Legfeljebb fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának építési engedélyezési eljárását.

Azonnali kirúgás, ez lehet Cristiano Ronaldo utolsó meccse a világbajnokságon

Szakértők szerint Ronaldo egy rosszul sikerülő üzbég-meccsen nyírhatja ki karrierjét.

Totális lefejezés a kiesés után: A klubigazgató és több mint egycsapatnyi játékos is távozik a nagy múltú klubtól

A BEOL információi szerint lemondott a klubigazgató és a technikai vezető is, emellett több mint tíz játékos nem kezdte meg a felkészülést a játékosok közül.

Tuchel olyan kérdést kapott a blama után, az angolok sajtófőnöke befejezni sem engedte az újságírónak

Terítékre került (volna) a Thomas Parteynak és a hidratációs szüneteknek jutó pfujolás is.

0
0

Bulvár

Molnár Áron kikockázta a parlamenti felvételt, Juhász Hajnalka pikáns titkot oszthatott meg

Magyarország Kedvenc Reggeli Műsora ismét kitett magáért, de most túl messzire mehettek Juhász Hajnalkával.

„Köpködött, kártékony volt, és most pofátlanul visszajön tanítani” – keményen nekimentek az ELTE oktatói a volt államtitkárnak

Lapunknak a Fidesz-kormányok alatt ellenzékinek bélyegzett egyetem tanárai beszéltek arról, mivel szembesítették a tanszékre visszatérő adjunktust.

„Ne szépítsük: ez zuhanórepülés” – Gyárfás Tamás a börtöninterjúban beszélt a Fenyő-ügy perújításáról

Gyárfás Tamás szerint új tanúk és új dokumentumok mutatnak egy irányba a Fenyő-gyilkosság ügyében – erről beszélt az Indexnek adott börtöninterjújában a kecskeméti börtönben raboskodó volt médiavállalkoz

Itt a friss kormánybejelentés a Karmelitáról

A hét második felében ismét lehetőség nyílik arra, hogy az érdeklődők ellátogassanak a budai Várnegyed egyik legismertebb épületébe, a Karmelitába. A látogatási lehetőségről Vitézy Dávid közlekedési és be

„Pénzért randiztam, így tudtam elvégezni az egyetemet” – Nem mindenkinek ezek a legszebb évei

Az egyetemi évek alatt sok fiatalnak kell szembenéznie anyagi kihívásokkal. Három nő osztja meg tapasztalatait arról, hogyan vállaltak pénzért társasági találkozókat, hogy fedezzék tanulmányaikat.

Lázár: nem ördögtől való, Gulyás: elfogadhatatlan – képviselőket kérdeztünk a 12 éves mandátumkorlátozásról

A széttartó válaszokból az is kiderül, szétesőben van a kommunikációs fegyelem a tizenhat évig központi üzenetekkel operáló Fideszben.

Leállás jön az egészségügyben: orvoshoz és patikába sem tudsz menni ezen a napon

Egy teljes napig ügyeleti rendben működik majd a magyar egészségügy. Július elseje 2011 óta munkaszüneti nap Semmelweis Ignác emlékére.

6 órán át mozdulatlanul állt a nő, és bármit csinálhattak vele: sokkoló, mi történt utána

Marina Abramović kísérlete megrázta a világot, és ma, évtizedekkel később is komoly tükröt tart az emberiség elé.

Ismét lecsapott a kung-fu nyúl: a rendőrség figyelmeztetést adott ki

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében tarolt le egy biciklist egy vadnyúl. A rendőrség szerint súlyos következményei lehetnek az efféle vadbaleseteknek.

51 évesen Svájcban él az RTL egykori műsorvezetőnője: mesés helyre költözött a családjával Valkó Eszter

Valkó Eszter és férje előbb Hollandiában, most pedig Svájcban telepedtek le, ide már kisfiukkal költöztek.

Megérkezett Vitézy Dávid fontos bejelentése szerda reggel

Mától ismét teljes hosszában közlekedhetnek a vonatok a Budapest és Pécs közötti vasútvonalon, miután befejeződött a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás. A munkálatok célja az volt, hogy megszün

blogmorzsák

Nightjettel három mérnöki csodán át

A Firenze-Bécs Nightjet három világhírű, három különböző évszázadban, évtizedeken át épült pályaszakaszt érintett, melyek mind a vasútépítők teljesítményét hirdetik.

Mitől lesz emlékezetes egy regény?

Nem elsősorban a dramaturgia, az izgalmas cselekmény vagy szerethető karakterek miatt.

0